Wydrukowano 2018-01-20 19:37:21

Wysłany przez finanse_forum 2008-04-10 08:26:39
Re: Podatek od nieruchomości

Witam !
Płacę podatek od nieruchomości, którego przedmiotem jest powierzchnia przeznaczona na cele mieszkalne.
Moje pytanie dotyczy zmiany przeznaczenia nieruchomości.
W mieszkaniu chcę zgłosić siedzibę prowadzenia działalności gospodarczej. Czy w związku z tym muszę zgłosić zmianę przeznaczenia części powierzchni mieszkania na związaną z działalnością gospodarczą jeżeli faktycznie działalność prowadzę w innym miejscu (wynajmuję inny lokal na biuro). Adres nieruchomości chcę zgłosić jako adres siedziby firmy ale faktycznie działalność będę wykonywać pod innym zgłoszonym adresem.

Jeżeli pomimo tego, iż działalność fizycznie nie będzie tam wykonywana, muszę zmienić przeznaczenie powierzchni nieruchomości to jakie dokumenty muszę złożyć i gdzie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką odpowiedź
Karolina K.

W odpowiedzi na Pani pytanie informuje, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami,jeśli nie zostało wydzielone pomieszczenie na prowadzenie działalności gospodarczej a nieruchomość stanowi jedynie siedzibę firmy nie powstaje obowiązek zgłoszenia takiego pomieszczenia do podatku od nieruchomości celem opodatkowania go stawką przewidzianą dla prowadzenia działalności gospodarczej
----------------------------------------
z poważaniem
Aneta Walczak