Wydrukowano 2018-01-23 21:11:11

Wysłany przez kurara 2008-06-30 16:01:02
shock   Re: Roczny Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2009 r
Witam.
Moim pragnieniem jest by uprościć bzdurne wypisywanie wniosków, które i tak nie są czytane. Sam byłem świadkiem jak starsze osoby społecznicy opiniowały i przyznawały, zatwierdzały 800 wniosków w ciągu 4 godzin. Jestem pod wrażeniem takiego kursu szybkiego czytania, zapamiętania, analizowania, koordynowania, pamięci wzrokowej, pamięci do liczb i innych( czytanie jednego wniosku na 4 osoby przypada 2 sekundy). I to w starszym wieku społeczników. Należy dodać, że były dwie przerwy na tzw. kawę oraz standard do toalety czy na ćmika. Po wysokiej komisji i ?ich ciężkiej pracy? został półtonowy słup odrzuconych ( nie przeczytanych) wniosków. Pragnąłbym by zaniechano wszelkich załączników, które poniżają i ludzi i organizacje. Oddając wniosek wraz z załącznikami czuję się jakbym musiał udowodnić, że nie ma np. ?dodatkowych śr. finansowych i że ja to jestem ja?. Oddając wniosek czuje się jakbym był podejrzany o próbę wyłudzenia. Wszelkie załączniki oraz dodatkowe informacje, które są na pieczątce trzykrotnie powielane we wniosku. Brak jest pretekstem do odrzucenia wniosku. Takiej bzdury to tylko można się spodziewać TU. Kolejną bzdura jest podawanie danych personalnych uczestników ? odbiorców zadania. Jest to poniżające pytać się małe dzieciaczki czy ich rodzice chleję itp. Jest to po prostu niesmaczne. No ale jesteśmy ?tu?.
Kolejnym marzeniem jest Uproszczenie tematów konkursów, gdyż sami urzędnicy tak naprawdę niewiedzą co do czego połączyć. I jeszcze wypisywanie liturgii o tym co się będzie robić, i jakie będą efekty. No to jest najwspanialsze -Nostradamus się chowa ;-)
Bardzo cichym marzeniem jest by wniosek zawierał tylko 4 kartki papieru A4. Ale to jest nie możliwe.

A tak na marginesie, po rozmowie z pracownikiem ministerstwa polityki społecznej. Dowiedziałem się, że ministerstwo daje wzór i to bardzo okrojony, który zawiera 4 kartki papieru resztę zależy od samorządów i teraz wiem skąd tyle załączników. Po prostu jest to wspaniały sposób naturalnej selekcji. Brawo.


Po tych wszystkich założeniach można teraz rozmawiać o Planach współpracy z organizacjami i wykonywaniu jakiś zadań.


z poważaniem kurara