Wydrukowano 2018-01-20 17:50:38

Wysłany przez KubaM 2009-08-03 09:44:28
Re: WIZJA POZNANIA '2030
Wizje może i piękne..ale patrząc na to co się dzieje w chwili obecnej z komuniakcją miejską trudno uwierzyć w jakiekolwiek takie wizje!! To komunikacja miejska, zwlaszcza tramwajowa powinna być kręgosłupem, czy może bardziej pasujące krwiobiegiem miasta... Dzięki niej mieszkancy powinni móc przemieszczac się z jednego końca miasta na drugi szybko, wygodnie.. Tereny zielone, parki, miasto przyjazne środowisku, itp...piekne, ale jezeli nie bedzie ograniczany ruch samochodowy to nic z tego... Jak tak dalej bedzie szło to każda wizja będzie miała szary, betonowy kolor..
Miasto powinno stawiać na pierwszym miejscu kominikacje publiczna...nawet kosztem sprawności ruchu samochodów, remontów dróg... to tramwaje i autobusy powinnu krolowac na naszych miejskich drogach..a nie przeciskac sie miedzy samochodami..
Moja wizja miasta jest podobna do wielu innych...miasto nowoczesne, z ciekawa architektura, duza ilością zieleni, otwarte na wszyskich odwiedzajacych (nie tylko biznesowych gości, bo jest wiele innych rzeczy w Poznaniu, jak np nasz system fortów całkowicie zaniedbany które każdy turysta chetnie by obejżał), ale takze z nowoczesnymi rozwiązaniami komuniakacyjnymi... rozbudowana sieć tramwjaowa z elementami premetra, kursujaca często i punktualnie, która pozwala dojechac w kazy zakątek miasta, a nawet poza miasto dzięki liniom łączącym cechy tramwjau miejskiego i podmiejskiego, nowoczesne przystanki, wspólne pasy tramwajowo-autobusowe... To jest dla mnie podstawą każdej wizji... Niestety widzianej w czarnych barwach patrzac na obecny kierunek zmian...