Wydrukowano 2018-01-22 19:28:31

Wysłany przez Arafat 2009-12-23 23:45:41
strategia rozwoju miasta
Pragnę wyrazić swoją obawę związaną z kierunkiem rozwoju budownictwa w mieście. Otóż, jadąc po Poznaniu odnoszę wrażenie, że w mieście powstają głównie budynki mieszkalne. Nie dostrzegam tego, aby powstały obiekty publiczne typu: galeria, muzeum, teatr, dom kultury itp. Jedyne tego typu obiekty znajdują się w ścisłym centrum miasta i stąd życie kulturalne poza dzielnicą Stare Miasto w zasadzie nie istnieje.

Tytułem przykładu podam, że jestem mieszkanką dzielnicy Ogrody. Chcąc spotkać się ze znajomymi na tzw. mieście, udaję się na Stary Rynek. Chętnie natomiast nie jechałabym aż tak daleko, gdyby w mojej dzielnicy funkcjonowały "mini-centra", gdzie można by było się spotkać i odpocząć.
Takim mini-centrum mogłyby się stać okolice Rynku Jeżyckiego. Zabytkowy dom z muru pruskiego przy ul. Dąbrowskiego, który Miasto próbuje - jak dotąd bezskutecznie - wynająć, mógłby zostać przeznaczony na muzeum/galerię/dom kultury. Być może wówczas okolice Rynku Jeżyckiego ożywiłyby się i powstałaby wreszcie jakaś porządna kawiarnia.