Wydrukowano 2018-01-22 19:18:54

Wysłany przez finanse_forum 2010-12-29 13:19:50
Re: Podatek od nieruchomości
 
Mam pytanie dotyczące podatku od wynajmowanej nieruchomości przez osobę bezrobotną jeżeli dochód jest niższy niż 658zł brutto to osoba taka nie musi się wyrejestrowywać z Urzędu Pracy, tzn., że jeżeli umowa najmu będzie podpisana na 650zł/m-c to nie ma potrzeby wyrejestrowania z UP oraz opłacania samodzielnie składek ZUS?, ponadto chcę dowiedzieć się jak wygląda podatek od nieruchomości jeżeli będzie ona wynajmowana na cele działalności gospodarczej(pozostała opieka dzienna nad dziećmi), lokal ma metraż 68m2 - czy mnożę metraż razy 20,51zł i dzielę przez 12 m-cy? Co z gruntem ponieważ lokal jest domem jednorodzinnym i chcę korzystać w tej działalności również z ogrodu o metrażu 72m2 czy również mnożę razy stawkę gruntów 0,77m2? Co z umową użyczenia jak wtedy wygląda podatek od nieruchomości i gruntów?


Dzień Dobry

W przypadku podpisania umowy użyczenia należy zgłosić korektę INFORMACJI O NIERUCHOMOŚCIACH I OBIEKTACH BUDOWLANYCH dostępnych na stronie:
http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawa.html?co=opis&sp_id=134003
uwzględniając odpowiednio powierzchnię wynajmowaną oraz część gruntu związaną z prowadzoną dział. gosp. Na podstawie tej korekty zostanie naliczony nowy wymiar podatku od nieruchomości w podziale na pow. mieszkalną i pow. zw. z prowadzeniem dzial. gosp.

W sprawie Urzędu Pracy i składek ZUS proszę zapytać w odpowiednim organie.

z poważaniem
Aneta Walczak
----------------------------------------
z poważaniem
Aneta Walczak