Wydrukowano 2018-01-20 19:55:21

Wysłany przez krasowska.marta79@wp.pl 2013-01-10 18:56:43
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne
Witam,
jestem, mamą dziecka uczęszczającego do przedszkola nr 181

Postanowiłam zabrać głos w tej sprawie, bo przecież czy nie absurdem jest łączenie przedszkola 181 z zespołem szkół nr 7, a dzieci z przedszkola 175, (które i tak musi zostać zlikwidowane) kieruje się na os. Kosmonautów? Jest to oczywiście pytanie retoryczne, bo totalnym brakiem jakiejkolwiek racjonalności wykazują się nasi Urzędnicy, łącząc 2 samodzielnie funkcjonujące placówki (przedszkole 181 i zespół szkół 7).
Wybaczcie Państwo , ale żaden z Waszych argumentów nie jest w stanie mnie przekonać
Dlaczego nikt nie rozwiąże tego najprościej jak tylko można i zaproponuje takie rozwiązanie ale, dla przedszkola 175. Dzieci nie będą wędrować do sąsiednich osiedli, tylko dostaną swoje nowe miejsce w szkole na osiedlu Zwycięstwa.
(Choć i tak jestem ogromnym przeciwnikiem posyłania dzieci w wieku przedszkolnym do szkoły)
Wiem, że Państwo świetnie zbijecie szereg argumentów, dotyczących przystosowania szkół do potrzeb małych dzieci, ale gdzie tu po prostu ludzkie i życzliwe spojrzenie na nasze pociechy ???
Czy ktoś pomyślał, jak to odbije się na dzieciach, na ich psychikach, jak długo potrwa adaptacja do nowego środowiska, nie czarujmy się , ale mało bezpiecznego dla przedszkolaków.
Szkoda, że po raz kolejny dotyka nas totalna znieczulica ze strony Władz Miasta Poznania.
Argumenty, które Państwo podajecie są co najmniej nie stosowne, bo faktycznie zapewnienie lepszego dostępu do pomocy psychologicznej w przypadku przejścia dzieci do szkół i zetknięcie się maluchów z ówczesnym środowiskiem spowoduje, że ta pomoc będzie wręcz niezbędna. Rozumiem, że wyprzedzacie Państwo następstwa jakie się zadzieją kiedy już te chore propozycje wejdą w życie.
Głęboko wierzę w to, że cały ten projekt nigdy nie wyjdzie w życie.

Marta Krasowska