Wydrukowano 2018-01-22 19:26:02

Wysłany przez office@pnarch.pl 2013-01-11 00:37:33
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne (ZS nr 7, przedszkole 181 i przedszkole 175)
Jestem rodzicem jednego z przedszkolaków z przedszkola nr 181 na osiedlu Zwycięstwa. Przedszkole funkcjonuje bardzo dobrze ma wykwalifikowaną kadrę i kierownictwo. Wszystkie imprezy baliki, są organizowane bardzo sprawni. Przedszkole ma własną kuchnię która serwuje pożywne dietetyczne posiłki, a dla dzieci z alergiami serwuje specjalnie przygotowywane. Widać wiele serca w pracy pracowników przedszkola 181. Jestem PRZECIWNY ŁĄCZENIU PRZEDSZKOLA 181 Z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 7 NA OSIEDLU ZWYCIĘSTWA. Obecnie w budynku 4 kondygnacyjnym, sąsiadującym z przedszkolem mieści się szkoła podstawowa i gimnazjum. Uprzejmie proszę członków Wydziału Oświaty o zadanie sobie prostego pytania: czy chcieliby aby ich 4-5 latek chodził do takiego gmaszyska? jak zareaguje dziecko. proszę o odrobinę wyobraźni.
Druga sprawa to przedszkole nr 175, które w tym roku ma być przeniesione na Os. kosmonautów - i to w sytuacji gdy na Osiedlu Zwycięstwa zostały przekazane PSM Winogrady 141 mieszkania w 3 budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Potencjalnie w przyszlości możemy się spodziewać kilkudziesięciu dzieci , liczmy 2 oddziały przedszkolne po 25 dzieci. Dlaczego nie przenieść przedszkola nr 175 do Zespołu szkół, ale jako niezależnej jednostki administracyjnej (nie podlegającej szkole). Było zresztą pismo Rodziców dzieci z przedszkola nr 175, którzy tak uważają.
UWAŻAM, ŻE NONSENSEM JEST PRZENOSZENIE PRZEDSZKOLA NR 175 O DWA OSIEDLA DALEJ (KTO BĘDZIE TAK DALEKO CHODZIŁ?), TYLKO DLATEGO ZE SZKOŁA NA KOSMONAUTÓW SIĘ WYLUDNIA (NIE INWESTUJE SIĘ TAM W NOWE BUDYNKI WIELORODZINNE, NIE MA WIĘC PRZYROSTU LICZBY MIESZKAŃCÓW). PROPONUJĘ PRZENIEŚĆ PRZEDSZKOLE NR 175 DO ZESPOŁU SZKÓŁ NA OSIEDLU ZWYCIĘSTWA POZOSTAWIAJĄC TYM SAMYM BAZĘ MIEJSC DLA PRZEDSZKOLAKÓW NA TYM OSIEDLU.
Proszę wziąć pod uwagę moje zdanie, choćby i dlatego że reprezentuję mieszkańców w Radzie osiedla Zwycięstwa przy PSM Winogrady.
Pozdrawiam
Piotr Nabzdyk