Wydrukowano 2018-01-23 21:04:35

Wysłany przez azdebska@hotmail.com 2013-01-12 11:31:27
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne
Owszem wpłynie negatywnie - nie uważam, żeby likwidacja kuchni i zastąpienie jej cateringiem firmy zewnętrznej było dobrym pomysłem. Od lat wiadomo, że jedzenie ciepłe i gotowane na ogniu jest zdrowsze od tego z mikrofali. Wątpię również, by firmy cateringowe były w stanie zapewnić mojemu dziecku (jak i wielu innym dzieciom alergicznym, dla których teraz panie w kuchniach przedszkolnych gotują specjalne zgodne z dietą potrawy) zrównoważoną dietę, opierającą się na zdrowym pokarmie, nie odgrzewanym w mikrofali i nie dowożonym z niewiadomego źródła. Przykro mi, ale takie jest moje zdanie i doświadczenie z krajów Zachodniej Europy, gdzie mieszkałam i gdzie już bezpośrednio doświadczyłam negatywnych skutków wprowadzania podobnych niezbyt przemyślanych decyzji, które odbijają się potem na zdrowiu dzieci. To jedna sprawa, o kolejnej napisze w osobnym poście i piśmie, które wystosujemy jako rodzice z naszego rejonu. Pozdrawiam i wyrażam chęc uczestnictwa w takim dialogu bardziej bezpośrednio niż za pomocą pisania petycji i uczestnictwa w forach internetowych