Jesteś zalogowany jako Niezerejestrowany

Skocz do »

Status tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 108
Postów: 108   Stron: 8   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 7 8 | Następna strona ]
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 45807 razy i ma 107 odpowiedzi Nastepny wątek
16 pawcioo29
Status: Nieobecny
Re: STRAŻ MIEJSKA - sprawa dla strażnika.

Pytanie:Patrol Szkolny na Wildzie , może by zjawił się przy szkole na ul. Prądzyńskiego ,gdzie on jest ? nigdy go nie było.
Na tym samym terenie znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum.
Gimnazjaliści palący papierosy w okolicznych bramach grupujący się i używający wulgarnego języka to nie jest dobry przykład dla dzieci , patrol szkolny wprowadził by tutaj trochę porządku.
Proszę o skierowanie strażników w ten rejon.

Dziękujemy bardzo za przekazane uwagi. Zostały one przekazane bezpośrednio strażnikom szkolnym działającym w tej szkole.
Wspomniana placówka oświatowa objęta jest nie przerwanym działaniem patrolu szkolnego od początku tj. września 2005 r. Nadmieniam jednocześnie, że działaniem patrolu szkolnego objety jest teren szkoły i bezpośrednie jego otoczenie. Pomogła by nam zatem konkretyzacja miejsca gromadzenia się młodzieży np. jeśli bramy kamienic to na jakiej ulicy i na jakim odcinku. Nie wykluczone zatem, że może to być teren działania patroli prewencyjnych.
Pozdrawiam serdecznie

Szczególnym miejscem jest przejściowa brama prowadząca do przedszkola na ul.Prądzyńskiego oraz teren wokoło przedszkola , młodzieży nie widać bezpośrednio z ulicy oraz dawny plac zabaw na ul.Prądzyńskiego naprzeciwko żłobka .
[2007-10-29 20:29:49] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
17 Mariusz Paszczyński

Pytanie:Patrol Szkolny na Wildzie , może by zjawił się przy szkole na ul. Prądzyńskiego ,gdzie on jest ? nigdy go nie było.
Gimnazjaliści palący papierosy w okolicznych bramach grupujący się i używający wulgarnego języka to nie jest dobry przykład dla dzieci , patrol szkolny wprowadził by tutaj trochę porządku.

Dziękujemy bardzo za przekazane uwagi. Zostały one przekazane bezpośrednio strażnikom szkolnym działającym w tej szkole.
Wspomniana placówka oświatowa objęta jest nie przerwanym działaniem patrolu szkolnego od początku tj. września 2005 r. Nadmieniam jednocześnie, że działaniem patrolu szkolnego objety jest teren szkoły i bezpośrednie jego otoczenie. Pomogła by nam zatem konkretyzacja miejsca gromadzenia się młodzieży np. jeśli bramy kamienic to na jakiej ulicy i na jakim odcinku. Nie wykluczone zatem, że może to być teren działania patroli prewencyjnych.
Pozdrawiam serdecznie

Szczególnym miejscem jest przejściowa brama prowadząca do przedszkola na ul.Prądzyńskiego oraz teren wokoło przedszkola , młodzieży nie widać bezpośrednio z ulicy oraz dawny plac zabaw na ul.Prądzyńskiego naprzeciwko żłobka .

Dziękuje bardzo za informację, ułatwi ona nam pracę w tym rejonie. treść postu niezwłocznie przekazuję do referatu Wilda.
Pozdrawiam
[2007-10-31 08:09:49] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
18 isztar
Porządki po budowie i parkowanie samochodów

Chciałabym zgłosić do odwiedzenia przez strażników parceli nr 10 na ul.Uroczej - Umultowo. Niedawno zakończona budowa: zaśmiecona róznym starym sprzętem oraz innymi śmieciami sąsiednia pusta parcela. Ponadto właściciel nowego budynku parkuje na ulicy (nie tylko przed swoim domem) samochody dostawcze - furgonetki. Zdarza się, że stoi ich kilka w dzień i w nocy a nieraz zajmują połowę szerokości ulicy. Trwa to już od kilku miesięcy i niestety końca nie widać. Stąd też moje pytanie? Jak przepisy regulują parkowanie tego typu samochodów (nie osobowych)? Czy mogą stać na ulicy i zajmować jej 1/3 lub czasami więcej? Moim zdaniem właściciel powinien "postawić" je na parkingu. Ozdobą ulicy na pewno nie są - szczególnie przy ilości 3-4 sztuk + maszyny budowlane do posadzek przemysłowych. Bardzo zatem proszę o odwiedzenie tego właściciela.
[2007-10-31 11:14:20] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
19 Pieta
angry   Re: STRAŻ MIEJSKA - sprawa dla strażnika.

Mam sprawy dotyczące mojej dzielnicy, gdzie mieszkam i pracuję - dot. WILDY

Od wszystkich właścicieli kamienic na ul. Wierzbięcice wymagane jest porządkowanie terenu, co mnie bardzo cieszy.
Niestety ale nie jest egzekwowane dochowanie porządku przy dawnym Kinie Wilda. Z tego co wiem, to jest już nowy właściciel a przynajmniej SYNDYK.
Na schodach tego kina leży taka ilość śmieci a one same z siebie już się lepią i za chwile przylepią się do tych schodów także szczury, które żywią się pozostałościami po libacjach alkocholowych w tym miejscu.
Czy jest możliwe wyegzekwowanie porządku ??

Przy okazji patrząc na Kino, to zastanawiam się, czy ja także mogę sobie postawić barierki na skraju chodnika, tak jak kino (bez wykupionej koperty) w celu większej szerokości chodnika ??
Jeżeli nie, to dlaczego Kino może ??
Jeżeli nie może, to czy można by zlikwidować te słupki w celu zwiększenia już wystarczająco małej ilości miejsc do parkowania ??

Kolejna sprawa to zaangażowanie się SM do egzekwowania zakazu palenia na przystanku Rynek Wildecki na ul. Wierzbięcice oraz sprawienie by ludzie, którzy palą nie chowali się do klatek schodowych z papierosem, gdyż w klatce schodowej smród ten unosi się bardzo długo i jest wdychany przez idące w niej dzieci.
Myślę, że należy to do miejsc włączonych do zakazu palenia.

Pozdrawiam i oczekuje interwencji.
Pieta.
[2007-11-14 10:27:50] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
20 Mariusz Paszczyński
Re: Porządki po budowie i parkowanie samochodów

Chciałabym zgłosić do odwiedzenia przez strażników parceli nr 10 na ul.Uroczej - Umultowo. Niedawno zakończona budowa: zaśmiecona róznym starym sprzętem oraz innymi śmieciami sąsiednia pusta parcela. Ponadto właściciel nowego budynku parkuje na ulicy (nie tylko przed swoim domem) samochody dostawcze - furgonetki. Zdarza się, że stoi ich kilka w dzień i w nocy a nieraz zajmują połowę szerokości ulicy. Trwa to już od kilku miesięcy i niestety końca nie widać. Stąd też moje pytanie? Jak przepisy regulują parkowanie tego typu samochodów (nie osobowych)? Czy mogą stać na ulicy i zajmować jej 1/3 lub czasami więcej? Moim zdaniem właściciel powinien "postawić" je na parkingu. Ozdobą ulicy na pewno nie są - szczególnie przy ilości 3-4 sztuk + maszyny budowlane do posadzek przemysłowych. Bardzo zatem proszę o odwiedzenie tego właściciela.

Porządkiem w rejonie posesji zajęli się strażnicy z referatu Piątkowo. Co do parkowanie - przepisy ograniczają jedynie parkowanie pojazdów o długości pow. 12 m tzw. TIR-y, pozostałe muszą stosować się poprostu do przepisów i norm określonych w Prawie o ruchu drogowym. Takich naruszeń strażnicy dotychczas nie stwierdzili.
[2007-11-15 21:54:50] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
21 isztar
Re: Porządki po budowie i parkowanie samochodów

Dzięuję za wyjaśnienia odnośnie parkowania i cieszę się, że strażnicy szybko reagują. Zobaczymy jak długo mieszkańcy będą czekali na usunięcie "resztek" po budowie przez właściciela posesji. Mieszka juz kilka miesięcy i na razie jedynymi porządkami jakie zrobił jest przerzucenie śmieci na sąsiedna działkę. Od momentu zgłoszenia tej sprawy na forum przybyły tam jeszcze dodatkowo stare biurka!
[2007-11-19 12:54:44] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
22 anulam
Porządek w okolicach Starego Rynku

Wiele razy czytałam już w prasie o problemie zaśmieconych ulic w okolicy Starego Rynku. Niestety nie zauważyłam poprawy w tym temacie.
Pracuję w rejonie Starego Miasta i codziennie przebywam trasę pomiędzy przystankiem tramwajowym przy skrzyżowaniu ulic Garbary i Solnej a Starym Rynkiem. Po drodze napotykam wiele rozrzuconych śmieci (zwłaszcza przy ul. Stawnej) a przede wszystkim psie odchody. Powstało w tej okolicy kilka strzeżonych parkingów, przy których zupełnie brakuje estetyki (byle jakie ogrodzenie i jakieś stare budki strażnika ustawione na ich terenie). Chodniki też nie prezentują się dobrze (są nierówne i niekomplene).

Wszystko powyższe jest bardzo rażące zwłaszcza, że Stare Miasto jest częścią reprezentacyjną Poznania, którą zawsze pokazuje się turystom i gościom z innych miast i zagranicy.

Nie wiem czy wszystkie poruszone przeze mnie kwestie wchodzą w zakres działania Straży Miejskiej?
[2007-11-20 13:50:18] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
23 cezarek
Parkowanie na Boranta

Myślę, że wskazane jest pojawienie sie strażników na osiedlu przy Boranta. Przy slepym wjeżdzie na osiedle jest znak zakaz postoju, a ludzie wjeżdżają samochodami, rozjeżdzając trawniki i niszcząc płotki parkują na chodnikach czasem blokując przejście.
Podobnie jest z parkowaniem na przytsnaku końcowym linii 47, gdzie czasem nie idzie normalnie wyjść z autobusu żeby nie przetrzeć się o auta.
[2007-11-23 18:40:20] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
24 cezarek
Parkowanie na Boranta

Myślę, że wskazane jest pojawienie sie strażników na osiedlu przy Boranta. Przy slepym wjeżdzie na osiedle jest znak zakaz postoju, a ludzie wjeżdżają samochodami, rozjeżdzając trawniki i niszcząc płotki parkują na chodnikach czasem blokując przejście.
Podobnie jest z parkowaniem na przytsnaku końcowym linii 47, gdzie czasem nie idzie normalnie wyjść z autobusu żeby nie przetrzeć się o auta.
[2007-11-23 18:41:16] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
25 Mariusz Paszczyński
Re: Porządek w okolicach Starego Rynku

Wiele razy czytałam już w prasie o problemie zaśmieconych ulic w okolicy Starego Rynku. Niestety nie zauważyłam poprawy w tym temacie.
Pracuję w rejonie Starego Miasta i codziennie przebywam trasę pomiędzy przystankiem tramwajowym przy skrzyżowaniu ulic Garbary i Solnej a Starym Rynkiem. Po drodze napotykam wiele rozrzuconych śmieci (zwłaszcza przy ul. Stawnej) a przede wszystkim psie odchody. Powstało w tej okolicy kilka strzeżonych parkingów, przy których zupełnie brakuje estetyki (byle jakie ogrodzenie i jakieś stare budki strażnika ustawione na ich terenie). Chodniki też nie prezentują się dobrze (są nierówne i niekomplene).

Wszystko powyższe jest bardzo rażące zwłaszcza, że Stare Miasto jest częścią reprezentacyjną Poznania, którą zawsze pokazuje się turystom i gościom z innych miast i zagranicy.

Nie wiem czy wszystkie poruszone przeze mnie kwestie wchodzą w zakres działania Straży Miejskiej?

Witam
uliczki wokół Starego Rynku, w tym ul. Stawna, kest sprzątany prze firmę sprzątającą ulice i place. Często bywa, że wywiązuje się ze swoich obowiązków z pewną opieszałością. Strażnicy ze Starego Miasta niekiedy muszą stosować wobec odpowiedzialnych osób postępowanie mandatowe i w ostatnim czasie nałożone zostały takie mandaty. Nasze patrole w sposób ciągły monitorują stan czystości w tym rejonie i mają ciągły kontakt z firmą sprzątającą.
Co do budek na terenie parkingu - jet to teren prywatny i nie jest to zabudowa związana w sposób trwały z gruntem. Strażnicy jednak zwrócą uwagę administratorowi na ich walory estetyczne.
Za stan chodnika odpowiada Zarząd Dróg Miejskich. Między innymi na skutek naszych postulatów część chodnika na ul. Stawnej zostało odbudowane, pozostała część przewidziana jest do realizacji. O ubytkach w nawierzchni strażnicy zgłaszają na bieżąco.
Pozdrawiam serdecznie
[2007-11-27 09:41:24] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
26 pawcioo29
devilish   Re: STRAŻ MIEJSKA - sprawa dla strażnika.

Pozdrawiam serdecznie

Dziękuje bardzo za informację, ułatwi ona nam pracę w tym rejonie. treść postu niezwłocznie przekazuję do referatu Wilda.
Pozdrawiam

Forum powstało lecz w jakim celu ?? żadna ze zgłoszonych interwencji nie została podjęta przez strażników . Jestem codziennie w szkole podstawowej nr 25 w tym roku nie widziałem tam nikogo z straży. Pisanie tutaj nic nie daje .Teraz zaczęła się zima i na pewno nikt się nie zjawi bo rano jest zimno i po co wychodzić w rejon i patrolować????
[2007-11-27 20:12:25] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
27 kila
cool   Re: STRAŻ MIEJSKA - sprawa dla strażnika.

Poznań, podwórko bloków przy ulicy Nad Wierzbakiem 27-29. Trwa ocieplanie budynków (od ponad pół roku sic!) - na trawniku składowisko gimeli z budowy, materiałów (?) budowlanych, rozwalający się płot, robotnicy parkują gdzie i jak się da na trawnikach, przed bramą wyjazdową z innej posesji, w bramie wyjazdowej zastawiając skutecznie wyjazd mieszkańcom etc. - zapraszam do wizyty szczególnie w godzinach porannych. Obraz nędzy i rozpaczy.

Proszę o zdyscyplinowanie osób odpowiedzialnych za teren budowy do porządku i przestrzegania zasad współżycia społecznego i prawa o ruchu drogowym (utrudnianie włączenia się do ruchu innym pojazdom, ...).

Pozdrawiam Panów Strażników :)
[2007-11-29 14:49:17] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
28 Mariusz Paszczyński

Strażnik nawiązał kontakt z nowym najemcą lokalu w którym mieściło się kino Wilda - schody zostały uprzątnięte. Wkrótce rozpocznie się tam remont adaptacyjny z przeznaczeniem na lokal handlowy.
Nowy właściciel będzie zatem dbał o porządek przed sklepem.
[2007-12-04 11:19:08] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
29 KARTOFEL

Pozdrawiam serdecznie

Pozdrawiam

Forum powstało lecz w jakim celu ?? żadna ze zgłoszonych interwencji nie została podjęta przez strażników . Jestem codziennie w szkole podstawowej nr 25 w tym roku nie widziałem tam nikogo z straży. Pisanie tutaj nic nie daje .Teraz zaczęła się zima i na pewno nikt się nie zjawi bo rano jest zimno i po co wychodzić w rejon i patrolować????

To albo jest Pan osoba niewidomą , albo nadwyraz złośliwą co widać po przeanalizowaniu Pana postów mieszkam na Sikorskiego i praktycznie każdego dnia nomen omen idąc z pieskiem a to ul. Prądzńskiego to Sikorskiego widuje panów ze Straży Miejskiej zdarzyło mi się kilkakrotnie prosić o pomoc i zawsze taką otrzymywałem i nie będe pisał peanów pochwalnych , ale taka pańska ocena wydaje mi się nieuczciwa -wystarczy przeanalizować Pąńskie posty -chyba ,że został Pan ukarany kiedyś mandatem i boli-taka Polska zawiść
[2007-12-04 23:38:18] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
30 cezarek
Re: Parkowanie na Boranta

Zaczynam odnosić podobne wrażenie jak Pawcioo 29, czyli kwestia poejmowanych interwencji. Dwa tygodnie temu pisałem o sytuacji na Boranta i odezwu zero... Przykre
[2007-12-08 17:14:39] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
Postów: 108   Stron: 8   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 7 8 | Następna strona ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]