Jesteś zalogowany jako NiezerejestrowanySkocz do »Status tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 3
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 7016 razy i ma 2 odpowiedzi Nastepny wątek
1 Mariusz Paszczyński
Postów: 61
Status: Nieobecny
STRAŻ MIEJSKA - rozwiązania, które warto przenieść do nas

...jak to się robi za granicą (nie koniecznie kraju).
Tutaj oczekujemy wpisów o rozwiązaniach na rzecz porządku, które stosowane są w innych miastach.
Może będziemy mogli z nich skorzystać ?
[2007-10-09 09:12:51] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
2 12345abc
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: STRAŻ MIEJSKA - rozwiązania, które warto przenieść do nas

W poznaniu zmorą są plakaty przyklejane dosłownie wszędzie.Traci na tym wizerunek naszego miasta.Będąc latem w Rewalu zauważyłm słupy reklamowe udostępnione za darmo dla każdego kto chciał przywiesić dowolne ogłoszenie.Jednak najważniejsze było to, że latarnie i inne ulubione miejsca poznańskich plakaciarzy były czyste. Polecam takie rozwiązanie.


[2007-11-06 21:08:11] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
3 yahoopoznan
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: STRAŻ MIEJSKA - rozwiązania, które warto przenieść do nas

Rozwiązania, które warto przenieść do nas...
Taaak...

Rozpocznę tak.
Nie znam rozwiązań stosowanych poza granicami miasta, kraju, ale to w tej chwili nieistotne.

Człowiek, który zajmuje się wszystkim nic nie robi dobrze (chyba się z tym zgodzicie). Przyjmijmy to zdanie za punkt wyjścia.

Dlaczego przeciętny strażnik musi zajmować się "wszystkim" (wyjąwszy specjalizację: patrol szkolny, strażnik osiedlowy, radiowóz do przewożenia osób nietrzeźwych i fotoradar)?
Czy nie lepiej na każdym referacie wydzielić osoby, które będą zajmować się odrębnie np.: zakładaniem blokad (ogólnie ruch drogowy), realizacją wpływających na bieżąco interwencji, patrolami prewencyjnymi (bezpieczeństwo), dzikimi wysypiskami śmieci, psimi odchodami itd.?
Osoby te z pewnością będą specjalistami w swoich domenach i jako takie posiadać będą nieporównywalnie większą wiedzę na temat niż przeciętny strażnik, od którego wymaga się by zajmował się "wszystkim" i wiedział "wszystko". Ludzie, którzy wiedzą wszystko nie istnieją, czy to tak trudno zrozumieć?

Rzecz druga:

Przyszła centralizacja (planowana).
Stłoczenie prawie wszystkich referatów w jednym miejscu to bezsens (z siedzibą na tej słynnej Piaskowej, choć lokalizacja jest tu bez znaczenia). Jestem ciekaw kto wpadł na tak wyśmienity pomysł?
W każdym razie szczerze gratuluję... Genialna strategia...
Wyobraźmy sobie patrole piesze, które z centrum miasta w godzinach szczytu (np: druga zmiana) muszą dotrzeć w swoje odległe rejony służbowe (to samo dotyczy radiowozów rzecz jasna), pomyślał ktoś może o czasie, który zostanie stracony na dojazdy? Czy naprawdę tak trudno zdobyć się na odrobinę wyobraźni?
I jak wyglądać będzie tak prozaiczna sprawa jak przerwa na posiłek dla tych patroli (kupią sobie coś na "mieście")?
Wiem, że to dopiero plany, ale apeluję o odrobinę rozsądku... i to już na etapie planowania...

Jedno jest pewne. Struktura tej formacji jest tak skostniała, że to aż boli. Czy zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych osób z pomysłami, rzutkich i otwartych na zmiany przerasta możliwości zarządzających naszym miastem (pytanie retoryczne)?
Może tak zamiast wypytywać mieszkańców (być może z braku własnych pomysłów) warto wprowadzić zmiany, które polepszą fatalny wizerunek tej formacji i naprawdę usprawnią jej działanie?
Nie dogodzi się wszystkim, to oczywiste. Pieniaczy i wiecznych frustratów nie brakuje, ale rozsądni mieszkańcy miasta z pewnością docenią zmiany.
Taka rada z mojej strony: zamiast chwalić się w różnego typu medialnych wypowiedziach ilością nakładanych mandatów i blokad (choć zauważyłem pewną ostrożność w ostatnich wypowiedziach), pochwalić się ilością przestępców ujętych przez Straż, ilością wywiezionych wraków, zlikwidowanych wysypisk śmieci itp. (popartą konkretnymi dowodami) i wracać do tych istotnych osiągnięć częściej, bo wiedza na ten temat w społeczeństwie jest znikoma, a jest tego sporo...

Ps. Oczywiście pierwsza z wymienionych przeze mnie spraw jest niezwykle, uważam, istotna i nagląca.
Druga, to wciąż plany, jednak ich wprowadzenie może zdestabilizować pracę straży miejskiej w naszym mieście.

I jeszcze jedna przykra sprawa...
To forum jest martwe.
Urządzanie forum dyskusyjnego, które z założenia nie służy do dyskusji jest absurdem. Do zgłaszania wniosków i zażaleń wystarczy adres e-mail.
Moja wypowiedź to swego rodzaju połączenie kilku tematów, nie wszystkie pasują do tego działu, ale miejsca do luźnej dyskusji na te tematy administratorzy forum nie przewidzieli.
Pozdrawiam
[2007-12-02 21:39:41] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]