Jesteś zalogowany jako Niezerejestrowany

Skocz do »

Status tematu: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 5
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 5841 razy i ma 4 odpowiedzi Nastepny wątek
1 Artur Kokotkiewicz
Status: Nieobecny
Roczny Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2009 r

W związku z toczącą się dyskusją na temat Rocznego Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi, zapraszamy do niej i Państwa, prosząc o opinię.
Więcej informacji na stronie http://www.poznan.pl/pozytek_publiczny
[2008-06-30 10:54:10] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
2 kurara
shock   Re: Roczny Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2009 r

Witam.
Moim pragnieniem jest by uprościć bzdurne wypisywanie wniosków, które i tak nie są czytane. Sam byłem świadkiem jak starsze osoby społecznicy opiniowały i przyznawały, zatwierdzały 800 wniosków w ciągu 4 godzin. Jestem pod wrażeniem takiego kursu szybkiego czytania, zapamiętania, analizowania, koordynowania, pamięci wzrokowej, pamięci do liczb i innych( czytanie jednego wniosku na 4 osoby przypada 2 sekundy). I to w starszym wieku społeczników. Należy dodać, że były dwie przerwy na tzw. kawę oraz standard do toalety czy na ćmika. Po wysokiej komisji i ?ich ciężkiej pracy? został półtonowy słup odrzuconych ( nie przeczytanych) wniosków. Pragnąłbym by zaniechano wszelkich załączników, które poniżają i ludzi i organizacje. Oddając wniosek wraz z załącznikami czuję się jakbym musiał udowodnić, że nie ma np. ?dodatkowych śr. finansowych i że ja to jestem ja?. Oddając wniosek czuje się jakbym był podejrzany o próbę wyłudzenia. Wszelkie załączniki oraz dodatkowe informacje, które są na pieczątce trzykrotnie powielane we wniosku. Brak jest pretekstem do odrzucenia wniosku. Takiej bzdury to tylko można się spodziewać TU. Kolejną bzdura jest podawanie danych personalnych uczestników ? odbiorców zadania. Jest to poniżające pytać się małe dzieciaczki czy ich rodzice chleję itp. Jest to po prostu niesmaczne. No ale jesteśmy ?tu?.
Kolejnym marzeniem jest Uproszczenie tematów konkursów, gdyż sami urzędnicy tak naprawdę niewiedzą co do czego połączyć. I jeszcze wypisywanie liturgii o tym co się będzie robić, i jakie będą efekty. No to jest najwspanialsze -Nostradamus się chowa ;-)
Bardzo cichym marzeniem jest by wniosek zawierał tylko 4 kartki papieru A4. Ale to jest nie możliwe.

A tak na marginesie, po rozmowie z pracownikiem ministerstwa polityki społecznej. Dowiedziałem się, że ministerstwo daje wzór i to bardzo okrojony, który zawiera 4 kartki papieru resztę zależy od samorządów i teraz wiem skąd tyle załączników. Po prostu jest to wspaniały sposób naturalnej selekcji. Brawo.

Po tych wszystkich założeniach można teraz rozmawiać o Planach współpracy z organizacjami i wykonywaniu jakiś zadań.

z poważaniem kurara
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez Artur Kokotkiewicz [2008-07-01 07:58:47]
[2008-06-30 16:01:02] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
3 oli
Re: Roczny Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2009 r

. I jeszcze wypisywanie liturgii o tym co się będzie robić, i jakie będą efekty. No to jest najwspanialsze -Nostradamus się chowa ;-)

to mi się najbardziej podoba;) bo przecież możemy dostać pieniądze na projekt, w którym nie wiemy, co będziemy robić i jakie planujemy efekty... doskonałe;) dlaczego kurcze nikt nie chce takich pieniędzy dawać?
jacyś dziwni wszyscy są...
co nie koleżanko kuraro?

w końcu jak rano wstaję, to nie wiem, co będe robić i po co

jak ide do pracy
to nie wiem, co tam będe robić i po co....

takie życie

nie mogłam się powstrzymać od sarkazmu...
[2008-07-01 10:55:09] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
4 oli
Re: Roczny Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2009 r

Witam.

A tak na marginesie, po rozmowie z pracownikiem ministerstwa polityki społecznej. Dowiedziałem się, że ministerstwo daje wzór i to bardzo okrojony, który zawiera 4 kartki papieru resztę zależy od samorządów i teraz wiem skąd tyle załączników. Po prostu jest to wspaniały sposób naturalnej selekcji. Brawo.

wniosek ministerstwa faktycznie zawiera tylko cztery strony.. cztery strony PYTAŃ. na które trzeba udzielic odpowiedzi. i robi się z tego 20 stron

zajrzyj prosze do rozporządzenia
i ustawy o pozytku publicznym i wolontariacie

nasz też prawo obowiązuje..
tak samo jak samorząd
i cieszmy się z tego, bo to nam daje przejrzystość
[2008-07-01 12:12:54] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
5 oli

a co do głownego wątku
jestem za jak najszybszym okreslaniem obszarów wspólpracy
kwoty są sprawa na tym etapie drugorzedną
przecież, w końcu - planujemy koszty na podstawie rzeczywistych, planowanych działan, a nie tego, ile jest na to pieniędzy?

może to tak naprawde pomoże nam rozwinąc skrzydła w propozycjach róznego typu działań?
[2008-07-01 12:20:53] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]