Jesteś zalogowany jako NiezerejestrowanySkocz do »
Czat Odbył się Podgląd
2009-12-17 14:00 Gościem czata będzie prezydent Ryszard Grobelny Tak PodglądStatus tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 4
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 12665 razy i ma 3 odpowiedzi Nastepny wątek
1 Wojciech Pelc
Postów: 40
Status: Nieobecny
Budżet Poznania na 2010 r. - czat z prezydentem Ryszardem Grobelnym

Zgodnie z zapisami ustawy o finansach publicznych Prezydent Poznania przedstawił Radzie Miasta projekt budżetu miasta Poznania na 2010 rok. Przedłożony projekt zakłada nieznaczny wzrost niektórych dochodów, wzrost wydatków bieżących oraz zachowanie wysokiego poziomu środków na inwestycje. Planuje się, że ogółem dochody Miasta wyniosą 2 368 mln zł i będą wyższe od przewidywanego wykonania za 2009 r. o około 1%.

W planie wydatków bieżących na 2010 r. zaplanowano wyższe środki między innymi na wzrost wynagrodzeń: w oświacie, w pomocy społecznej, na wydatki związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej i obsługę zadłużenia miasta. Ogółem na wydatki bieżące w 2010 r. zaplanowano środki w wysokości 2 190 mln zł, więcej o 12,4% w stosunku do przewidywanego wykonania za 2009 r.

Na inwestycje w projekcie budżetu zaplanowano ponad 1 018 mln zł, co stanowi 31,7% ogólnej kwoty wydatków. To kolejny budżet ze znaczącą wysokością wydatków inwestycyjnych, co na pewno wyróżnia go i świadczy o wyraźnie proinwestycyjnym charakterze.

Zapraszamy do przeczytania projektu budżetu na 2010 r. W czwartek, 17 grudnia br. od godz. 14.00 prezydent przez godzinę będzie rozmawiał z poznaniakami o tym projekcie na czacie.

Z projektem budżetu można zapoznać się na stronie http://www.poznan.pl/budzet

Zapraszamy do dyskusji. Czat będzie moderowany, uczestników prosimy o cierpliwość.
Jeśli włączyłeś się w rozmowę w trakcie jej trwania obejrzysz pytania i odpowiedzi zadane od momentu Twojego zalogowania.
Pełny zapis rozmowy zostanie udostępniony w ramach tego wątku po zakończeniu sesji.
Ze względu na wygodę wszystkich użytkowników prosimy o zadawanie zwięzłych pytań.

Podczas logowania w polu hasła wystarczy wpisać swój login.
[2009-12-16 09:17:01] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
2 Stowarz.MilosnikowUmultowa
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: Budżet Poznania na 2010 r. - czat z prezydentem Ryszardem Grobelnym

Szanowny Panie Prezydencie!

Proszę o odpowiedź na pytanie: - kiedy osiedla Morasko, Umultowo i Radojewo otrzymają szansę na budowę boisk (Orlik), szkoły oraz dróg, chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia na ważnych dla komunikacji osiedlowej ulicach?
Poniżej załączam listę propozycji poprawek do budżetu przekazaną wszystkim radnym.

z uszanowaniem
Olaf Basiński
Stowarzyszenie Miłośników UmultowaA. OSIEDLE MORASKO
1. budowa boiska sportowo-rekreacyjnego (ORLIK) - os. Morasko, ul. Morasko 57.
2. budowa wieży widokowej na Górze Moraskiej, najwyższe wzniesienie środkowej Wielkopolski.
3. budowa chodników i oświetlenia wzdłuż ulic Morasko i Jaskowiaka - na brakujących odcinkach. Bezpieczeństwo pieszych idących poboczem.

B. OSIEDLE UMULTOWO
1. Budowa nawierzchni na ul.Dzięgielowej - miała być zrobiona jeszcze w 2008. Przygotowany projekt (koszt ponad 420.000,-zł) czeka na realizację. szczególnie potrzebna jest nawierzchnia na zaniedbanym gruntowym odcinku od Naramowickiej do pętli autobusowej Różany Potok. Bardzo ważna droga dla komunikacji z Piątkowem, w kierunku PST.
2. Budowa nawierzchni tymczasowej z chodnikami i oświetleniem na ul. Umultowskiej na odcinku od asfaltu przed stawkami przy Hubach Moraskich do Mleczowej. Na tym odcinku jest już kanalizacja sanitarna. Ważna droga dla komunikacji wewnątrzosiedlowej.
3. budowa chodników i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Naramowickiej od torów PKP do ul. Rumiankowej. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
4. Budowa chodników wzdłuż ul. Widłakowej. Bezpieczeństwo pieszych. Ważna droga dla komunikacji wewnątrzosiedlowej.
5. Budowa szkoły przy Zagajnikowej - choćby prace wstępne, - np kompleks boisk ORLIK. Na naszych osiedlach (Umultowo, Morasko, Radojewo) mieszka ok. 930 dzieci w wieku do lat 10. W szkołach znajdujących się za torami PKP zaczyna brakować miejsc (np. SP 60 ul. Boranta), a z uwagi na budowę nowych bloków sytuacja nie będzie się polepszać.
[2009-12-17 14:17:58] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
3 akrobax
Postów: 1
Status: Nieobecny
cool   Re: Budżet Poznania na 2010 r. - czat z prezydentem Ryszardem Grobelnym

Dwa słowa w temacie SPORT. Stadion to raczej inwestycja gospodarcza - miejsce pracy ok 50 dobrze opłacanych pracowników lub kulturalna - widowisko średnio raz w tygodniu dla ok.10000 widzów(oby).
Zatem po "przeksięgowaniu" kilku kwot z działu SPORT, faktycznie na działania sportowe pozostaje niewiele. Sporty indywidualne umrą, a nasze miejskie POMNIKI zaświecą pustkami, które od czasu do czasu zapełnią się fanami muzyki na kolejnym koncercie (kultura+biznes) :-)
Moim zdaniem WIELKI sport robi się w MAŁYCH ośrodkach, które ....nie powstają.Pozdrawiam
[2009-12-18 08:10:18] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
4 Wojciech Pelc
Postów: 40
Status: Nieobecny
Re: Budżet Poznania na 2010 r. - czat z prezydentem Ryszardem Grobelnym

Dziękujemy za uwagi i spostrzeżenia przekazane podczas czata (ze względów technicznych czat można uruchomić jedynie w powiązaniu z działającym wątkiem na forum naszej platformy). Wszystkie uwagi z postów zostaną przekazane prezydentowi.
[2009-12-18 09:12:36] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]