Jesteś zalogowany jako NiezerejestrowanySkocz do »
Czat Odbył się Podgląd
2011-11-25 11:55 Gościem czata będzie Prezydent Ryszard Grobelny Tak PodglądStatus tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 1
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 18024 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
1 Wojciech Pelc
Postów: 40
Status: Nieobecny
Budżet 2012

W piątek, 25 listopada, o godz. 12.00 rozpocznie się czat z prezydentem Ryszardem Grobelnym na temat projektu przyszłorocznego budżetu Poznania.
czat z prezydentem

Przez godzinę prezydent Ryszard Grobelny będzie odpowiadał na pytania mieszkańców. Chętnie wytłumaczy np., na jakich przesłankach opracowany został przyszłoroczny plan dochodów i wydatków, jakie inwestycje będą realizowane, a z jakich trzeba będzie zrezygnować, ile Miasto wyda na oświatę, kulturę, sport, czy stać je na programy kierowane bezpośrednio do mieszkańców, np. zdrowotne. Prezydent z zainteresowaniem wysłucha opinii i sugestii poznaniaków dotyczących przedstawionego projektu budżetu.

Zgodnie z zapisami ustawy o finansach publicznych, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny przedstawił prezentację projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2012 - 2031 oraz budżetu miasta na rok 2012 podczas sesji Rady Miasta Poznania.

Podstawowym celem, do realizacji którego służy budżet miasta, jest zapewnienie długoterminowego rozwoju Poznania. Polityka rozwojowa Miasta jest uwarunkowana podjęciem szeregu działań trwale racjonalizujących wydatki bieżące, poczynając już od przyszłego roku. Działania te powinny być podjęte we wszystkich obszarach generujących koszty. Konieczność zachowania wyważonego programu oszczędnościowego i kontroli wydatków zostały podniesione również w ocenie wiarygodności kredytowej miasta dokonanej przez agencję ratingową.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem przyszłorocznego budżetu miasta i podzielenia się swoimi opiniami na czacie z Prezydentem Poznania - piątek, 25 listopada, godz. 12.00.
Więcej o budżecie Poznania: www.poznan.pl/budzet
[2011-11-23 15:25:20] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]