Jesteś zalogowany jako Niezerejestrowany

Skocz do »

Status tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 85
Postów: 85   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 | Następna strona ]
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 50496 razy i ma 84 odpowiedzi Nastepny wątek
16 Aleksandra Kończal
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Witam,
jestem przedstawicielem rodziców, których dotyczy połączenie Przedszkola Nr 190 i Szkoły Podstawowej nr 34( os. Bolesława Śmiałego 107). Rodzice są bardzo zaniepokojeni tą zmianą.

Zapewnia Pani, iż ?W przypadku, gdy szkoła i przedszkole tworzące zespół funkcjonować będą w dotychczasowych, oddzielnych budynkach kuchnia przedszkolna pozostaje na dotychczasowych warunkach.? Jednak my otrzymaliśmy informację, iż po połączeniu tych placówek kuchnia NIE BĘDZIE funkcjonowała na obecnych warunkach. Personel kuchni zostanie zwolniony, a kuchnia oddana po przeprowadzonym przetargu jakieś firmie.

Proszę o informację czy przedszkole i szkoła dostanie zapewnienie na piśmie lub w postaci uchwały, iż kuchnia funkcjonować będzie na obecnych warunkach?

pozdrawiam
Małgorzata

Zapewnienie o pozostawieniu kuchni w takiej jak obecnie formie dotyczy placówek zlokalizowanych w różnych budynkach, natomiast Przedszkole Nr 190 i Szkoła Podstawowa nr 34 funkcjonują w jednym budynku.
Posiłki serwowane dzieciom przedszkolnym są i będą przygotowywane na miejscu, a nie przywożone, czego najbardziej się Państwo obawiacie. Nadal będą zachowywane diety dla dzieci alergicznych, a jadłospisy będą tak jak do tej pory uwzględniały potrzeby przedszkolaków. Trwają rozmowy na temat kto będzie te posiłki przygotowywał.
[2013-01-14 14:49:11] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
17 krasowska.marta79@wp.pl
Re: Połączenie Przedszkola nr 181 i Zespołu Szkół nr 7

No właśnie,
spodziewałam się, że otrzymamy taką odpowiedź, pytam po raz kolejny, czy ktoś zastanowił się jaki wpływ na psychikę dzieci będzie miała ta zmiana??????
Na to pytanie Pani już nie jest łaskawa odpowiedzieć, zgodzę się z jedną z przedmówczyń, ze taka dyskusja jest kompletnie pozbawiona sensu, dlaczego nikt nas nie zaprosi na otwarte spotkanie, wymiana zdań na tym forum (do tego zamieszczana z wielkim opóźnieniem) nic nie wniesie.
Boicie się Państwo spojrzeć nam w twarz??
A może obawiacie się, że konfrontacja by Was ośmieszyła?
Mam wrażenie, że decyzje zostały już dawno podjęte i żadne argumenty nie są w stanie naszych urzędników przekonać, bo i po co???
To proszę mi powiedzieć, dlaczego niedawno czytamy na stronach e-poznan o tym, ze Radni PO - w Poznaniu chcą otwierać 4 przedszkola???
http://wwww.epoznan.pl/news-news-37763-Radni_PO_chca_budowac_przedszkola
Dlaczego w takim przypadku nie zaadoptować szkoły??
Czegoś tu nie rozumiem..
To jakaś kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo jestem też ciekawa ile Państwo zaoszczędzacie na takm rozwiązaniu, już takie pytanie padło, niech ktoś nas uswiadomi, porozmawiajmy o konkretach i korzyściach, które wg Was Drodzy Urzędnicy z tego płyną.
Nasze dzieci to nie jest Wasza własność i proszę ich nie traktować przedmiotowo.(byle tylko oszczędzić parę groszy do i tak dziurawego budżetu)
Jestem kategorycznie przeciwna takim rozwiązaniom!!!!!!!
Nie zgadzam się, żeby moje dziecko w przyszłym roku zostało przeniesione do szkoły nr 7!!!! I mam do tego pełne prawo.
Jestem pewna, że większość rodziców dzieci, których ma ten problem dotknąć podzieli moje zdanie. Zbierzemy podpisy w naszym przedszkolu i wówczas może do Państwa coś dotrze oprócz liczenia pieniędzy....

Marta Krasowska
[2013-01-14 19:16:16] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
18 madar@spoko.pl
angry   Re: Zespoły szkolno-przedszkolne (ZS nr 7, przedszkole 181 i przedszkole 175)

ZDECYDOWANE NIE !!! DLA TAKIEGO POMYSŁU UM.
[2013-01-14 21:58:46] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
19 matka.krorasiemartwi@op.pl
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne (ZS nr 7, przedszkole 181 i przedszkole 175)

Jestem kolejnym załamanym rodzicem dziecka uczęszczającego do PRZEDSZKOLA 181 NA OS. ZWYCIĘSTWA. Pomysł połączenia go z pobliską szkołą podstawową jest kolejnym ABSURDALNYM POMYSŁEM MAJĄCYM WYŚCIELIĆ DZIURĘ BUDŻETOWA NASZYMI DZIEĆMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PRZEDSZKOLE 181 POSIADA ŚWIETNĄ KADRĘ PEDAGOGICZNĄ ORAZ BEZPŁATNĄ POMOC PSYCHOLOGICZNĄ.
NIE INTERESUJE MNIE UCZĘSZCZANIE MOJEGO DZIECKA W PRZYSZŁOŚCI DO POBLISKIEJ PODSTAWÓWKI, KTÓRA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA. NIE ROZUMIEM INTEGRACJI NA SIŁĘ LUDZI , KTÓRZY NIE CHCĄ MIEĆ NIC WSPÓLNEGO Z ZESPOŁEM SZKÓŁ.
DRODZY PRACOWNICY WYDZIAŁU OŚWIATY , DAJCIE DZIECIOM W SPOKOJU ŻYĆ, BAWIĆ SIĘ I UCZYĆ.
CO ZYSKA MIASTO ????? 3-4 ETATY????? WSTYDU NIE MACIE.
[2013-01-14 22:09:20] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
20 madar@spoko.pl

WITAMY.
PIĘKNYCH CZASÓW SIĘ DOCZEKALIŚMY : CENZURA MODERATORA WYPUSZCZA TYLKO TE POSTY, KTÓRE WYGODNE SĄ "POMYSŁODAWCOM" ABSURDALNYCH POMYSŁÓW. Ż E N A D A.
TO SĄ UCZCIWE KONSULTACJE SPOŁECZNE??????
FIKCJA . PIĘKNY KRAJ, WSPANIAŁE MIASTO POZNAŃ, TYLKO OBYWATELE NIEWYGODNI, PRAWDA???????

NIE CHCEMY ZOSTAĆ POŁĄCZENI Z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 7 .

RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLA 181 W POZNANIU.
[2013-01-14 22:25:41] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
21 madar@spoko.pl

Szanowni "Pomysłodawcy".
Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, iż mam do czynienia z laikami nie mającymi pojęcia o funkcjonowaniu dzieci w przedszkolu. Pani woźna mająca zaprowadzać i przyprowadzać dzieci z oddalonej toalety nie będzie robiła nic innego, jak tylko kursowała między salą a wc. Co chwilę któreś z dzieci potrzebuje skorzystania z łazienki. A co w przypadku, gdy woźna będzie z grupą w ubikacji i kolejnemu roztargnionemu dziecku przypomni się, że che skorzystać z toalety?
Błagamy o minimalną empatię. My naprawdę nie rozumiemy sensu proponowanego nam rozwiązania . Nie uratujemy miasta kilkoma etatami.
Przedszkole 181 jest w naszej ocenie idealne. Jego oferta edukacyjno - wychowawcza jest perfekcyjna i nie ma potrzeby udawania polepszania czegoś, co jest wspaniale prowadzone.
Nie chcemy, aby nasze dzieci zostały przeniesione do oddziałów, które będą znajdowały się w zespole szkół nr 7.

Pozdrawiamy. Rodzice.
[2013-01-14 22:50:25] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
22 joanlech@op.pl

Witam. Jestem przewodniczącą Rady Rodziców przy Przedszkolu nr 23 im. Krasnala Hałabały w Poznaniu. My również nie zgadzamy się na łączenie naszego przedszkola ze Szkołą Podstawową nr 40. Napisaliśmy petycję z prośbą o zachowanie odrębności i niezależności Przedszkola od Szkoły, ale mamy coraz więcej wątpliwości, czy ktoś z Państwa z Wydziału Oświaty, chce wysłuchać i poddać szczegółowej analizie problem łączenia naszej placówki. Naszym zdaniem każdy przypadek należy szczegółowo przeanalizować, ponieważ tu chodzi o dobro naszych dzieci.
Jednym z wątków, który nie daje nam spokoju jest fakt, iż Wydział Oświaty podaje za przykład jedyny i działający zaledwie od września 2012 roku Zespół Szkolno - Przedszkolny na osiedlu Łokietka. Czyli zaledwie po upływie trzech miesięcy wyciągają wnioski, które mają przewrócić do góry nogami świat naszych pociech. Z tego co nam wiadomo ten Zespół powstał w celu ratowania przed zamknięciem Szkołę podstawową i miał polepszyć warunki socjalno-bytowe dzieci z przedszkola. W naszym przypadku łączenie nic nie polepszy bo nasze przedszkole jest w pełni przystosowane dla przedszkolaków, a jeśli chodzi o płynne przejście z przedszkola do szkoły to nasze dzieci mają to zapewnione bez łączenia ponieważ już dzielą ze szkołą budynek. Tak naprawdę nie padł żaden argument, który by był rzeczowy i przemawiał na korzyć temu łączeniu. A maluchy mają jeszcze dużo czasu, aby integrować się z dziećmi ze Szkoły. Naszym zdaniem należy zapewnić im bezpieczeństwo i to zapewnia im nasze przedszkole. Tak więc prosimy o wnikliwą analizę sytuacji naszego Przedszkola i liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy. Z poważaniem JL
[2013-01-15 17:29:23] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
23 malwin73@wp.pl

Od lat mówi się o planach likwidacji Przedszkola nr 175. Czy nie można było w tym czasie zorganizować nowego budynku, żeby nie tracić miejsc dla przedszkolaków? Bo chyba to jest jednym z powodów przeniesienia pięciolatków do szkoły ? zrobienie miejsc w Przedszkolu nr 181 po dziurze jaka zostanie po Przedszkolu nr 175.
Czy dzieci z Przedszkola nr 181 mają tracić na jakości opieki pedagogicznej i warunkach socjalnych tylko dlatego, że jakimś urzędnikom było łatwiej wymyślić "nowy twór" z Zespołem Szkół nr 7, niż zrobić wszystko, by powstało nowe przedszkole?

Nie chcę by moje dziecko w przyszłości uczęszczało do Zespołu Szkół nr 7, a tym bardziej nie życzę sobie, aby ktoś decydował za mnie do jakiej zerówki ma chodzić. Chciałabym, aby dokończyło edukację przedszkolną w Przedszkolu nr 181, które prowadzone jest w rewelacyjny sposób: fantastyczna kadra pedagogiczna, super warunki socjalne, bardzo dobre posiłki z uwzględnieniem alergii każdego dziecka. Wszystko dostosowane do rozwoju dziecka pod każdym względem.

Czy ktoś w ogóle wziął pod uwagę to, jaka jest przepaść pomiędzy dziećmi, które urodziły się na początku roku, a tymi z końca? Czy ktoś pomyślał, że niektóre z tegorocznych pięciolatków ? które zamierzacie przenieść do szkoły - tylko rocznikowo będą miały tyle lat we wrześniu? Część dzieci nawet nie będzie miało skończonych 5 lat!!! To jeszcze dzieci!!! To nie meble, które można przestawiać z kąta w kąt!!! Zapewnijmy im godne dzieciństwo i spokojne dojrzewanie do kolejnego etapu ich życia!!! Nie rzucajmy ich na głęboką wodę, bo kogoś interesują tylko oszczędności finansowe, a nie wpływ bzdurnych decyzji na same dzieci.
[2013-01-15 20:47:42] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
24 sz_karolina@wp.pl
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne (ZS nr 7, przedszkole 181 i przedszkole 175)

Nie, nie i jeszcze raz nie!!!
[2013-01-15 21:47:51] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
25 Aleksandra Kończal

W przypadku Przedszkola Nr 23 i Szkoły Podstawowej nr 40 po utworzeniu zespołu, dla dzieci nic się nie zmieni. Nadal będą przebywać w tych samych salach, oddzielonych od szkoły. Utworzenie zespołu szkolno-przedszkolnego jest jedynie zmiana administracyjną, która nie zmieni warunków pobytu dzieci w przedszkolu.
[2013-01-16 07:49:31] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
26 Aleksandra Kończal

Po utworzeniu zespołu szkolno - przedszkolnego na os. Zwycięstwa dla dzieci uczęszczających w chwili obecnej do Przedszkola Nr 181 nic się nie zmieni. Nikt nie będzie przenosił dzieci 5-letnich do szkoły. Pozostaje kuchnia nadal przygotowująca posiłki na tych samych zasadach co w chwili obecnej. Poza tym tzw. zerówki w szkołach podstawowych będą działały tylko do 2014r. Po tym terminie, zgodnie z projektem zmian w ustawie o systemie oświaty, w szkołach podstawowych nie będzie oddziałów przedszkolnych.
[2013-01-16 07:56:21] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
27 krasowska.marta79@wp.pl

Czy nie możecie Państwo zroumieć, że my Rodzice nie zgadzamy się na utworzenie takich ośrodków szkolno-przedszkolnych, nie chcemy aby nasze dzieci uczęszczały do przedszkoli mieszczących sie w szkołach!!!!
Zapewnia Pani , że nie przeniesie dzieci 5 letnich do szkoły, więc proszę odpowiedź jasno która grupa wiekowa się tam znajdzie, bo powiem szczerze, że mam wrażenie, że Oświata sama się już w tym wszystkim pogubiła.
Proszę zrozumieć nie zgadzamy się na takie rozwiązanie!!!
[2013-01-16 10:50:12] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
28 aciucias@gmail.com
Połączenie przedszkola nr 23 i szkoly podstawowej nr 40

Jestem mamą przedszkolaka z przedszkola nr 23 i (podobnie jak wszyscy rodzice na tym forum) jestem przeciwna tworzeniu zespołów szkolno ? przedszkolnych.

W mojej ocenie pierwszym i fundamentalnym pytaniem, które władze miasta powinny sobie zadać w tej kwestii jest to, w jaki sposób taka zmiana wpłynie na psychikę naszych dzieci. Wiem z jakim trudem przychodzi niektórym urzędnikom myślenie interesem innym niż finansowy, ale kiedy chodzi o wychowanie i edukację najmłodszych, to pieniądze powinny zejść na dalszy plan. W tym kontekście pragnę podkreślić, co następuje:

1. Dla kilkuletniego dziecka każda zmiana opiekuna jest wielkim stresem, dlatego jedynie niewielka liczebnie kadra przedszkolna, którą dziecko doskonale zna, jest w stanie zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. W tym kontekście Państwa argumentacja, że ?jeden gospodarz - dyrektor zespołu, będzie mógł płynnie dysponować miejscami dla wszystkich dzieci i uczniów. Nauczyciele i obsługa będą mogli swobodnie uzupełniać etaty w obu placówkach, szczególnie w sytuacjach związanych z nieobecnościami spowodowanymi urlopami czy zwolnieniami lekarskim? świadczy niestety o głębokim niezrozumieniu potrzeb małych dzieci.

2. W prasie pojawiły się też Państwa argumenty, że taki system funkcjonuje prawidłowo w przypadku zespołów żłobków. Otóż nie, ponieważ tamtych maluchów nikt nie wtłacza administracyjne, a być może i lokalowo (bo Państwo gwarantujecie jedynie, że w ?przeważających przypadkach? uczniowie i przedszkolacy nadal będą odbywać zajęcia w dotychczas zajmowanych budynkach) w środowisko nieznanych opiekunów i starszych dzieci wymagających skrajnie odmiennej opieki pedagogicznej.
Część budynku, w której znajduje się przedszkole nr 23 jest doskonale przygotowana do potrzeb naszych i dzieci i co najważniejsze skutecznie odizolowana od szkoły i jej zagrożeń. Nie gwarantujecie Państwo i chyba nawet nie chcecie gwarantować odrębności lokalowej obu instytucji, oddając w tym zakresie władzę dyrektorowi placówki, który z pewnością zadysponuje powierzoną mu przestrzenią według własnego uznania szukając jak największych oszczędności, bo przecież w ten jedynie sposób może zaskarbić sobie przychylność władz Poznania.

3. Trudno mi podejmować polemikę z argumentami w stylu: ?W zespołach szkolno-przedszkolnych łatwiej będzie zadbać o rozwój zdolnych uczniów?, bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale jako matce trójki dzieci wydaje mi się, że dzieciom w wieku 3-5 bardziej potrzeba miłości, zrozumienia i bezpieczeństwa niż ww. bliżej nieokreślonych form ?rozwoju szczególnych zdolności?. Jak już wspomniałam powyżej, nie ma możliwości, aby moloch, czyli zespół szkolno ? przedszkolny lepiej realizował swoje zadania wobec małych dzieci, niż odrębne przedszkole.

Podobnych argumentów można przytaczać jeszcze wiele, dlatego mam nadzieję, że zorganizujecie Państwo prawdziwą debatę w urzędzie miasta dla zainteresowanych rodziców m.in. z udziałem bezstronnego psychologa dziecięcego, który mógłby w sposób fachowy wypowiedzieć się na temat konsekwencji proponowanego rozwiązania dla naszych dzieci.

Z poważaniem
Agnieszka Ciucias
[2013-01-16 11:15:46] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
29 Aleksandra Kończal
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoly podstawowej nr 40

Szanowni Państwo
Bardzo proszę o zapoznanie się z wcześniejszymi odpowiedziami. Na znaczącą większość pytań zostały już udzielone odpowiedzi, podano wyjaśnienia i informacje.
[2013-01-16 11:49:16] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
30 Aleksandra Kończal

W projekcie Ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty
przedstawionym przez Ministerstwa Edukacji Narodowej w art. 6 projektu, oddziały przedszkolne działające w szkołach podstawowych w dniu wejścia w życie ustawy z mocy prawa staną się, z dniem 1 września 2014 roku przedszkolami. Z tym samym dniem, powstałe w ten sposób przedszkola z mocy prawa zostaną połączone w zespoły ze szkołami podstawowymi, w których działały dotychczas oddziały przedszkolne.

W projekcie proponuje się uelastycznienie przepisów dotyczących warunków tworzenia zespołów szkół i przedszkoli, przez umożliwienie połączenia w zespół szkoły podstawowej z jednym lub kilkoma przedszkolami mającymi siedzibę w obwodzie szkoły, a także dopuszczenie możliwości tworzenia zespołu, w skład którego wchodziłyby jedynie przedszkola z obwodu jednej szkoły.
[2013-01-16 11:50:54] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
Postów: 85   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 | Następna strona ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]