Jesteś zalogowany jako NiezerejestrowanySkocz do »Status tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 85
Postów: 85   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 | Następna strona ]
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 51088 razy i ma 84 odpowiedzi Nastepny wątek
46 Aleksandra Kończal
Postów: 74
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

Konkurs na dyrektora ogłaszany jest zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty. Skład Komisji Konkursowej jest sprecyzowany w ww. ustawie.
Tzw. "zerówki" szkolne nadal będą (do 2014r.) funkcjonowały na poprzednich zasadach.
[2013-01-21 11:13:44] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
47 joanlech@op.pl
Postów: 16
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

nie znam tej ustawy, ale chyba w skład wchodzi grono pedagogiczne (pracownicy szkoły) więc trudno dziwić się, że dyrektorem Zespołu zostaje dyrektor szkoły. A jeśli chodzi o opłaty to 6-latek w przedszkolu płaci a w szkole nie, mimo że chodzą do tego samego Zespołu - bardzo dziwny układ???
[2013-01-21 11:55:27] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
48 izawerwinska@wp.pl
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Utworzenie zespołów szkolno-przedszkolnych będzie zmianą administracyjną, która w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na poziom opieki oraz jakość oferty edukacyjnej szkół i przedszkoli je tworzących.
W przeważających przypadkach, gdy z dwóch jednostek utworzony zostanie jeden zespół, to uczniowie i przedszkolacy nadal będą odbywać zajęcia w dotychczas zajmowanych budynkach.
Przygotowywane zmiany przyczynią się do wzmocnienia oferty edukacyjno-wychowawczej, poprzez wymianę dotychczasowej wiedzy i doświadczeń poszczególnych placówek. W zespołach szkolno-przedszkolnych łatwiej będzie zadbać o rozwój zdolnych uczniów oraz otoczyć lepszą pomocą tych, którzy mają różne problemy, łatwiej też będzie można zapewnić stałą opiekę psychologa czy pedagoga albo pielęgniarki. Ponadto jeden gospodarz - dyrektor zespołu, będzie mógł płynnie dysponować miejscami dla wszystkich dzieci i uczniów. Nauczyciele i obsługa będą mogli swobodnie uzupełniać etaty w obu placówkach, szczególnie w sytuacjach związanych z nieobecnościami spowodowanymi urlopami czy zwolnieniami lekarskimi.
Podejmowane działania mają spowodować polepszanie struktury organizacyjnej placówek, racjonalizację wydatkowania środków finansowych oraz poprawę wykorzystania obiektów oświatowych.
Proponowane zmiany: ........ ( i tu wykaz placówek wytypowanych do połaczenia...)

moja odpowiedź...

Jestem przeciw połączeniu Przedszkola nr 161 ze Szkołą Podstawową nr 6, dlaczego .....? znam obecne realia szkoły i przedszkola. Owo połączenie nie ma nic wspólnego z tym co Urząd Miasta głosi (..." to tylko zmiana administracyjna...".) Moim zdaniem ta zmiana niesie za sobą zdecydowane pogorszenie warunków decydujących o bezpieczeństwie dzieci. W przedszkolu nauczyciel wie co dziecko robi nawet idąc do prozaicznej toalety, a w warunkach szkolnych... dziecko idzie z opiekunką - to fakt, ale tylko to pierwsze, gdyż bardzo realne jest, że za chwilę chce skorzystać z toalety 2-gie dziecko i co wtedy..? siusia w majtki !! - bo nie ma już drugiej osoby wspomagającej nauczyciela. No chyba,że nauczyciel zaryzykuje i puści dziecko same( po schodach)..o zgrozo!. Pamiętajmy, że w planach- do przedszkoli mają trafić dzieci 2,5, a nawet 2 letnie.
A opieka dydaktyczna....? ( niby połączenia placówek mają zwiększyć możliwość zastępstw nieobecnych nauczycieli..) to zwykłe mydlenie oczu . Jak załóżmy nauczyciel j. polskiego, czy chemii ma fachowo zastąpić nauczyciela wychowania przedszkolnego ( bez straty rozwojowej dla dziecka?)- to niemożliwe!
Podsumowując - moim zdaniem w przypadku tych 2-ch placówek jedyne - dobre dla dziecka zmiany - to wybudowanie oddzielnego budynku dla przedszkola w pobliżu szkoły
[2013-01-22 14:01:57] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
49 malwin73@wp.pl
Postów: 3
Status: Nieobecny
Re: Połączenie Przedszkola nr 181 i Zespołu Szkół nr 7

 
... tzw. zerówki w szkołach podstawowych będą działały tylko do 2014r. Po tym terminie, zgodnie z projektem zmian w ustawie o systemie oświaty, w szkołach podstawowych nie będzie oddziałów przedszkolnych.


Cały czas pisze Pani, że po 2014r. nie będzie ani zerówek, ani oddziałów przedszkolnych w szkołach. Ale zgodnie z tym, co Pani pisze ? będą zespoły szkolno-przedszkolne - to przecież jest tylko zmiana nazewnictwa, czy jak Pani woli ? zmiana administracyjna. Czyli pięciolatki ostatecznie, jeśli nie w tym roku, to za rok lub dwa i tak trafią ze ?swoimi paniami? (jak to już Pani wcześniej również pisała) do budynku szkolnego. Zmiana nazwy nowego ?tworu? nic tu nie zmieni i MY RODZICE właśnie potrafimy to dostrzec. No tak ? przecież w razie choroby panie ze szkoły będą mogły zastępować panie z grupy przedszkolnej i na odwrót? To chyba jakieś nieporozumienie. Podejście do dzieci przedszkolnych i szkolnych jest zupełnie inne. Czy wyobrażacie sobie Państwo, że pani pracująca w szkole od 15 lat, jest w stanie zastąpić panią przedszkolankę z podobnym, albo i nawet krótszym stażem? Myślę, że dla większości jest to pytanie retoryczne, ale wolę żeby tutaj padło, bo WIĘKSZOŚĆ, to niestety w tym wypadku - nie wszyscy.
A czy ktoś ? poza zmianami administracyjnymi (i czysto rozwojowymi dzieci, bo o to akurat zadbaliśmy my ? rodzice biorąc udział w tej dyskusji) ? zainteresował się warunkami Zespołu Szkół nr 7? Pisze Pani, że już są przygotowywane sale dla dzieci 5 i 6 letnich. Póki co istnieją dwie sale dla dzieci 6 letnich i owszem wyodrębnione od pozostałej części szkoły, ale co poza tym?
- toalety nie są przystosowane nawet dla obecnych 6 latków ani pod względem wzrostu dzieci, ani pod względem czysto higienicznym. Niektóre dzieci w szkole nie chcą korzystać z toalety i wstrzymują swoje potrzeby fizjologiczne właśnie ze względu na warunki higieniczne. Czy w grupie przedszkolnej również ma być wydzielany papier toaletowy przez opiekunkę, tak jak ma to miejsce w szkole? W przedszkolu nie ma z tym problemów ? papier jest ogólnodostępny w toalecie i żadne z dzieci nie musi o niego prosić przy każdorazowej chęci skorzystania z toalety.
- szatnie są w fatalnym stanie nawet wizualnym ? w resztę lepiej nie wnikać. Do szatni można z łatwością się dostać, a przez nią do dalszych pomieszczeń szkolnych, nie mówiąc o braku zabezpieczenia mienia dzieci. Przy obecnym stanie można wejść i wynieść.
- do budynku można wejść bez większych kłopotów. Jest owszem dzwonek, ale nikt nie sprawdza w jakim celu ktoś wchodzi. A więc co z bezpieczeństwem dzieci, które chcecie posyłać do budynku szkolnego w coraz to młodszym wieku?

PRZEDSZKOLE JEST BEZ DWÓCH ZDAŃ LEPIEJ - POD KAŻDYM WZGLĘDEM - PRZYGOTOWANĄ PLACÓWKĄ DLA DZIECI 5 letnich (i młodszych oczywiście).

Może warto przejść się do szkoły z niezapowiedzianą (oczywiście) wizytą i sprawdzić jakie panują warunki w miejscu, gdzie mają trafić 5 letnie dzieci, zanim zdecyduje się o tym na papierze, czysto ?administracyjnie??
[2013-01-22 21:49:30] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
50 Aleksandra Kończal
Postów: 74
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

ustawa o systemie oświaty dokładnie określa skład komisji konkursowej na dyrektora szkoły czy zespołu:
"...Art. 36a. (167) 1. Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza organ prowadzący szkołę lub placówkę.
6. W celu przeprowadzenia konkursu organ prowadzący szkołę lub placówkę powołuje komisję konkursową w składzie:
1) trzech przedstawicieli organu prowadzącego szkołę lub placówkę;
2) dwóch przedstawicieli organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
3) po jednym przedstawicielu:
a) rady pedagogicznej,
b) rady rodziców,
c) zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy."
[2013-01-23 07:49:06] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
51 joanlech@op.pl
Postów: 16
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

mam wrażenie, że albo Pani nie chce odpowiedzieć, albo nie zna Pani odpowiedzi na pytanie o odpłatności. To może ja rozwinę myśl, ale jeszcze się odniosę do odsyłania mnie do ustawy. To chyba Pani obowiązkiem jest znać jej treść i odpowiedzieć na pytanie jeśli została Pani wyznaczona do udzielania odpowiedzi na tym forum. Wracając do odpłatności. W tej chwili rodzice dzieci przedszkolnych (6 latków) płacą za pobyt dziecka w przedszkolu i co miesiąc opłacają komitet, z którego finansowane są wycieczki, teatr, prezenty itp. Powstaje zespół dzieci 6 letnie z oddziałów przedszkolnych w szkole przechodzą do przedszkola. Ich rodzice nie płacą za ich pobyt, ani za komitet i co... dzieci te nie jadę na wycieczkę, nie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych finansowanych z rady rodziców. Nie dostają prezentów na zająca, dzień dziecka, gwiazdkę, koniec roku????? Bardzo proszę o odpowiedź.
JL
[2013-01-23 08:04:26] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
52 joanlech@op.pl
Postów: 16
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

dziękuję za odpowiedź na to pytanie, ale ja już zdążyłam się zapoznać z jej treścią, wiem również że wicedyrektora od spraw przedszkola wybiera dyrektor szkoły, czyli jeśli mu nie odpowiada obecny dyrektor przedszkola, to do widzenia tak?
JL
[2013-01-23 10:27:48] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
53 karina228@op.pl
Postów: 2
Status: Nieobecny
Re: Połączenie Przedszkola nr 181 i Zespołu Szkół nr 7

Brawo ! Popieram Pani słowa w 100 %, też nie jestem zachwycona warunkami jakie panują w ZS nr 7, w łazienkach nie ma papieru toaletowego, ani mydła, córka nosi w plecaku płyn do dezynfekcji rąk i chusteczki. Brak słów...Może ktoś raczy wstać ze swojego fotela zbadać sprawę!
[2013-01-23 16:48:59] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
54 madar@spoko.pl
Postów: 8
Status: Nieobecny
Re: Połączenie Przedszkola nr 181 i Zespołu Szkół nr 7

Przyznaję rację o wielkie brawa p. malwin73@wp.pl, ZS7 - co to jest???

Dyrekcja tylko w WTvK gdy występuje wydaje się,że jest zorientowana.
Jednak na co dzień - taj jak przedmówczyni - zapraszam z niezapowiedzianą wizytą do szkoły.
Sam dyrektor za zajęciach - nieobecny. Kto za niego??? Dzieci z klas 3 gimnazjum zajmują się dziećmi ze szkoły podstawowej W CZASIE LEKCJI OCZYWIŚCIE.
Zastanawiam się czy ,gdy nasze dzieci przedszkolne trafią do tego javascript:smilie('laughing') Zespołu szkolno przedszkolnego to kto będzie sie nimi zajmował? Starsi koledzy z 1 klasy szkoły podstawowej?

A to przygotowanie niby zerówek. Rzucony dywan i już mamy kącik zabaw. Wspomniana toaleta to kolejny problem.
A któż to ma zaprowadzać te dzieci, gdyż jak wiem z obserwacji, kiedy jednemu się zachce to wszystkim się chce!

Dajcie sobie spokój z tymi pierdołami i gadaniem o budżecie.
Na forum padł PROPOZYCJA: pokażcie kosztorys zmian i przygotowań tych szkół, które na globusy pieniędzy nie mają

A może sprzedajmy trawę z naszego stadionu.javascript:smilie('applause')
[2013-01-23 22:14:33] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
55 joanlech@op.pl
Postów: 16
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

mam wrażenie, że albo Pani nie chce odpowiedzieć, albo nie zna Pani odpowiedzi na pytanie o odpłatności. W tej chwili rodzice dzieci przedszkolnych (6 latków) płacą za pobyt dziecka w przedszkolu i co miesiąc opłacają komitet, z którego finansowane są wycieczki, teatr, prezenty itp. Powstaje zespół dzieci 6 letnie z oddziałów przedszkolnych w szkole przechodzą do przedszkola. Ich rodzice nie płacą za ich pobyt, ani za komitet i co... dzieci te nie jadę na wycieczkę, nie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych finansowanych z rady rodziców. Nie dostają prezentów na zająca, dzień dziecka, gwiazdkę, koniec roku????? Bardzo proszę o odpowiedź.
JL
[2013-01-24 07:46:21] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
56 wachbo@wp.pl
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Pragnę wyrazić swoją opinię na temat przeniesienia Przedszkola 161 w mury Szkoły Podstawowej nr 6 na os.Rusa.
Otóż ... kiedyś do tej szkoły uczęszczali moi dwaj synowie. Za rok do Przedszkola 161 ma uczęszczać moja wnuczka. Znam warunki tej szkoły, więc już dziś drżę o bezpieczeństwo mojej wnuczki!!!
Zastanawiam się, ile trzeba wydać pieniędzy na przeróbkę czegoś (szkoły) , co zostało stworzone na inne cele (dla uczniów) ?
Czy nie okaże się za jakiś czas, że te pieniądze można by było wydać mądrzej - rozsądniej - np. na budowę nowego przedszkola.
[2013-01-25 00:15:45] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
57 aciucias@gmail.com
Postów: 6
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

Proszę o informację jakie etaty przedszkolne (istniejące obecnie w przedszkolu nr 23) przewidziane są do likwidacji.
Proszę również o informację, czy w przypadku utworzenia zespołu będą istniały jakiekolwiek prawne zabezpieczenia nazwijmy to "nienaruszalności terytorialnej" przedszkola, czyli ograniczenia, które nie pozwolą dyrektowi zespołu arbitralnie dysponować przestrzenią, np.: poprzez przeniesienie najstarszej grupy przedszkolnej do budynku szkoły.
Agnieszka Ciucias
[2013-01-28 20:53:04] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
58 aciucias@gmail.com
Postów: 6
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

Z przykrościa stwierdzam, że z tego pseudo "dialogu społecznego" zrobilł się monolog jednej strony, bo coraz trudniej otrzymać odpowiedzi na zadawane pytania.
Mając nadzieję na poprawę tego stanu rzeczy chciałabym jeszcze zapytać jakie były powody okrojenia wcześniej przedstawionej listy zespołów oraz czy kwestia zespołów szkolno - przedszkolnych będzie omawiana na najbliższym posiedzeniu komisji oświaty w dniu jutrzejszym?
Agnieszka Ciucias
[2013-01-30 10:24:55] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
59 Aleksandra Kończal
Postów: 74
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

W programie posiedzenia Komisji Oświaty w dniu 31 stycznia br. nie ma punktu dotyczącego zespołów szkolno-przedszkolnych.
[2013-01-30 11:45:22] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
60 lubus@gazeta.pl
Postów: 3
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

 
W programie posiedzenia Komisji Oświaty w dniu 31 stycznia br. nie ma punktu dotyczącego zespołów szkolno-przedszkolnych.


Proszę o informację na kiedy planowane jest to posiedzenie oraz na kiedy planowana jest sesja rady, na której ma zostać uchwalony pomysł połączenia szkół z przedszkolami w zespoły.

Małgorzata
[2013-01-30 14:41:59] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
Postów: 85   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 | Następna strona ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]