Jesteś zalogowany jako NiezerejestrowanySkocz do »Status tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 85
Postów: 85   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 ]
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 50514 razy i ma 84 odpowiedzi Nastepny wątek
76 bykpoz@wp.pl
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

chciałbym włączyć się do tej dyskusji szczególnie dot. wypowiedzi joanlech@op.pl. Mam wrażenie , że zawarte pytania , stwierdzenia , wiadomości nie podyktowane są dbaniem o dobro dziecka. Jeżeli zadaje wymieniona pytanie co z odpłatnością , uzyska ona odpowiedź na to pytanie kiedy problem będzie . Na dzień dzisiejszy cały czas UMP temat sprawdza w drodze projektu , analiz itp. Nie ma konkretnych dat i postanowień. Co do zamian pedagogicznych to zdaniem pytającej(go) , zamiana pedagoga na pedagoga z przygotowaniem do nauczania przedszkolnego jest gorsza od zamiany pedagoga w przedszkolu na panią woźną która wchodzi na zajęcia gdy nagle brakuje obsady. Najwięcej jednak czasu joanlech@op.pl poświęciła zapewnieniu odpowiedniego etatu dla dyrektora przedszkola , gratuluję Pani dyrektor takiego lobingu , mam nadzieję , że nie jest to podyktowane lizusostwem lub inną formą uzależnienia od dyrektora. Tak szokować kto ma być kim , snuć teorie spiskowe , zarzucać nieuczciwość lub protekcjonizm , robić problem z czegoś czego jeszcze nie ma to naprawdę , przepraszam ale takie zachowania w języku potocznym zwane jest wazeliną. Mam wielką nadzieję , że władza nad zespołem o ile on powstanie co moim zdaniem jest najgorszym rozwiązaniem będzie powierzona obecnej dyrektorce szkoły , która od lat odpowiada za całość budynku , prowadzi administrację i musi borykać się z takim ciałem obcym jakim jest przedszkole 23 , od samego początku twór anormalny , zabierający powierzchnię szkolną , pozbawiającą młodzież szkolną możliwości przechodzenia do świetlicy bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynku . Przedszkole jest tylko problemem dla szkoły , nie jest to wina szkoły , to w poprzedniej wizji śp. Michała Frankiewicza nikt się nie liczył też z opiniami rodziców i oddali część szkoły dla nadbudowy , jeżeli dyrekcja przedszkola chce zachować swoją władzę i stanowiska moja propozycja jest aby wystąpiła do UMP o wskazanie innej lokalizacji, wówczas okazałoby się , że chwalebne pieśni na rzecz Pani dyrektor są uzasadnione i jest świetnym menadżerem . Szkoła moim zdaniem byłaby najszczęśliwsza z pozbycia się problemu. Proszę dopomóc dyrekcji przedszkola z taką agitacją wierzę , że to może się udać. Będę państwu kibicował. Dodaję , że nie jestem związany stosunkiem pracy w szkole podstawowej nr 40 , jestem tylko rodzicem , który codziennie klnie myśląc o przedszkolu i dziecku które w deszczu i śniegu musi brnąć do świetlicy w oczekiwani na rodziców. I to niestety przez przedszkole nr 23 co oczywiście nie jest bezpośrednią winą dyrekcji oraz pytającej(go) joanlech@op.pl
Pozdrawiam i sądzę , że nie będą do mnie kierowane pytania , nie jestem wytypowanym do prowadzenia tego dialogu. Wypowiedziałem się wyłącznie wywołany nachalnością i wypowiedzeniami cytowanego poprzednika forum.
[2013-02-12 20:37:10] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
77 nata@wp.pl
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne SP34

My rodzice mamy wielkie zastrzeżenia do tego forum. Nie są publikowane wszystkie wpisy tylko wybrane. Dlaczego? Rodzice mają problemy z logowanie. Prosimy o zmianę formy konsultacji społecznych.

Natalia
[2013-02-13 07:29:36] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
78 exodusarts@gmail.com
Postów: 1
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

Witam.
O połączeniu przedszkola i szkoły w jeden ośrodek można by dyskutować bez końca i nie możemy się oszukiwać że wszyscy mają większe lub mniejsze racje w swych wypowiedziach. Moim zdaniem jest to prawdopodobnie nieuchronny proces który pozwoli zaoszczędzić administracji nieco funduszy a z całą resztą będziemy musieli walczyć czy też się pogodzić my rodzice.

Wypowiedzi typu że oni mają niższy rating a my wyższy, u nas są lepsi a u nich gorsi pedagodzy są nie na miejscu i nie mają zbyt wielkiego znaczenia w całym procesie. Istotne są dzieci zarówno w szkole jak i przedszkolu oraz to by proces ten wpłyną na nie w jak najmniejszym stopniu. Dla przedszkolaków może to być oczywiście nowe doświadczenie jak i dla dzieci z grypy szkolnej.

Jednak w przypadku szkoły 40 i przedszkola 23 połączenie to może przejść dosyć spokojnie ponieważ jak ktoś już wcześniej napisał znajdują się one w jednym budynku a mimo tego są jednak odseparowane. W samej szkole również klasy wczesnego nauczania od I-III mają szafki szkolne na innych piętrach niż klasy wyższe jak również zajęcia mają na różnych piętrach co pozwala zachować dyscyplinę w obu grupach wiekowych i wzajemne poszanowanie. Grupa pedagogiczna jest zróżnicowana bo jest w niej zarówno młoda kadra jak też "wyjadacze" co w moim odczuciu stanowi swoistą równowagę. Dyrekcja która prawdopodobnie będzie dowodzić całym zespołem stanowi solidny fundament obecnej szkoły, jest kompetentna i rzeczowa. Pani dyrektor walczy o klasy integracyjne, nieco zrewolucjonizowała szkołę i jej obraz, szkoła jest wyremontowana , wyposażona w internet na jej całym niemal terenie. Jeśli chodzi o ratingi w światku szkolnym (gdzie w ogóle można go zobaczyć, czy jest on w jakikolwiek sposób miarodajny i akceptowany przez jakąkolwiek organizację) to mowa o wyższym czy niższym miejscu zależy nie tylko od nauczycieli ale w równej mierze od tego jak edukujemy nasze pociechy również my rodzice i to jak współpracujemy z nauczycielami oraz dyrekcją. A większe czy mniejsze wpadki różnego typu są wszędzie, powinniśmy na nich się uczyć i podejmować odpowiednie kroki by ponownie się nie powtarzały.
Pomijając fakt czy jest to dobry czy zły pomysł łączenia tych dwóch ośrodków oświatowych podsumuję to opinią że maluchy z przedszkola w okresie przechodzenia do szkoły będą "oswojone" (może nie na miejscu to porównanie) ze szkołą i będzie to proces dosyć naturalny-ponieważ nie zmieni się zbyt mocno środowisko naszego małego bohatera.

Trzymam za mas wszystkich kciuki żeby nie był to zbyt kłopotliwe dla nas rodziców i zbyt dokuczliwe dla maluchów.

POZDRAWIAM
[2013-02-13 23:51:03] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
79 joanlech@op.pl
Postów: 16
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

Dzień dobry.
Chciałabym serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Foligowskiemu, Pani Dyrektor Lisieckiej, Pani Stec, Radnym Osiedla , Pani Dyrektor SP nr 40 i Radzie Rodziców przy SP nr 40 za przybycie do naszego przedszkola na spotkanie, którego celem było wyjaśnienia wątpliwości jakie zrodził projekt tworzenia Zespołów Szkolno-Przedszkolnych.
Z przykrością jednak stwierdzamy, iż spotkanie zamiast rozwiać nasze wątpliwości zrodziło jeszcze więcej obaw. Martwi nas fakt, iż jak powiedział zabierając na koniec spotkania głos Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 40, że należy się pogodzić i przyzwyczaić do zmian, bo jak cytuję Pana "... sprawa i tak już jest klepnięta...", a co gorsza dowiedzieliśmy się, że w 2014 roku grozi naszemu przedszkolu likwidacja, ponieważ ustawodawca zakłada, że nie może (nie powinno)być w jednym budynku dwóch przedszkoli i szkoły.I jasno dano nam do zrozumienia, że to nasze przedszkole, a nie "przedszkole" działające w szkole składające się z dwóch oddziałów przedszkolnych będzie zlikwidowane. Czyli pojawił się zupełnie nowy wątek w sprawie. Natomiast wycofano się z planowanego utworzenia dwóch dodatkowych oddziałów w przedszkolu, co było w projekcie przedstawionym na posiedzeniu Wydziału Oświaty, które odbyło się na os. Łokietka 10.01.2013.
Niestety chyba po raz kolejny władza zrobi to co ma zaplanowane, a nam podatnikom, mieszkańcom, społeczności Poznania pozostaje pogodzić się z faktami, więc trudno tu mówić o demokracji. A można by było poczekać ze zmianami do 2014 roku bo wtedy to ma wejść w życie uchwała, chociaż to nic pewne bo z projektami było już różnie...
Z poważaniem
JL
[2013-02-15 08:10:59] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
80 Aleksandra Kończal
Postów: 74
Status: Nieobecny
Re: Połączenie przedszkola nr 23 i szkoły podstawowej nr 40

Informacja o możliwej likwidacji przedszkola była elementem dyskusji, w kontekście zmian wynikających z propozycji nowelizacji ustawy o systemie oświaty: w przypadku wejścia w życie nowych rozwiązań, z dniem 1 września 2014r. oddziały przedszkolne funkcjonujące w Szkole Podstawowej Nr 40 zostaną z mocy prawa przekształcone w przedszkola i utworzą zespół szkolno-przedszkolny ze szkoła podstawową. W takiej sytuacji z pewnością pojawi się pytanie dotyczące sensowności istnienia dwóch odrębnych przedszkoli w jednym budynku, zwłaszcza, iż jedno będzie już tworzyło z mocy prawa zespół szkolno-przedszkolny.
[2013-02-15 14:52:23] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
81 h.lis12@interia.pl
Postów: 3
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Dzień dobry!
Proszę o informację dlaczego nie są łaczone przedszkola w jeden zespół? Zamiast łączyć przedszkola ze szkołami lepiej aby zarządzał jeden dyrektor kilkoma przedszkolami. Płynnie zarządzałby kadrą jak również dokonywałby wspólnych zakupów dla kilku jednostek tego samego rodzaju. Na jednym osiedlu mamy zazwyczaj przynajmniej dwa przedszkola, więc takie osiedlowe zespoły przedszkolne będą sensowniejsze niż połączenia ze szkołami.
Halina
[2013-03-05 08:24:43] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
82 h.lis12@interia.pl
Postów: 3
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Po lekturze wpisów na tym forum jak również artykułów prasowych związanych z tematem połączenia przedszkoli i szkół w zespoły stwierdzam, że w niektórych przypadkach pomysł jest nieuzasadniony. Wszelkie tego rodzaju zmiany powinny być szczegółowo przeanalizowane i przedyskutowane z wieloma ekspertami oraz środowiskiem szkolnym tzn. rodzicami i nauczycielami.
[2013-03-05 08:33:04] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
83 Aleksandra Kończal
Postów: 74
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty w chwili obecnej w zespół można połączyć placówki różnego typu. Projekt zmian w ustawie przewiduje wprowadzenie możliwości tworzenia zespołów przedszkolnych i łączenia większej liczby placówek tego samego typu w zespoły.
[2013-03-05 08:49:03] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
84 h.lis12@interia.pl
Postów: 3
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

 
Zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty w chwili obecnej w zespół można połączyć placówki różnego typu. Projekt zmian w ustawie przewiduje wprowadzenie możliwości tworzenia zespołów przedszkolnych i łączenia większej liczby placówek tego samego typu w zespoły.


Czyli, jak dobrze rozumiem, na chwilę obecną zgodnie z prawem nie można połączyć kilku przedszkoli w jeden zespół? Żłobki zostały połączone a przedszkoli nie można?
Jednak jeżeli już wiadomo, że zmieni się projekt ustawy oświatowej i będzie można łączyć przedszkola w zespoły to czy nie powinniście Państwo poczekać z tymi połączeniami szkół z przedszkolami? Późniejsze zmiany w innym kierunku tylko wygenerują podwójne koszty.
Ja akurat mieszkam na osiedlu na którym jest ta duża szkoła nr 34, znam ją bardzo dobrze i uważam, że w tym miejscu decyzja została podjęta błędnie.
[2013-03-05 09:52:40] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
85 Aleksandra Kończal
Postów: 74
Status: Nieobecny
Re: Zespoły szkolno-przedszkolne

Szanowni Państwo

Wydział Oświaty informuje, iż na sesji w dniu 19 marca 2013r. Rada Miasta Poznania podjęła uchwały:
1. w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Poznaniu, ul. Jesionowa 14 i nadania statutu
2. w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Poznaniu,
os. Kosmonautów 111 i nadania statutu
3. w sprawie włączenia Przedszkola nr 90 im. Jana Brzechwy w Poznaniu, ul. Błażeja Winklera 9, do Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu, ul. Kazimierza Jarochowskiego 62
4. w sprawie włączenia Przedszkola nr 95 w Poznaniu, ul. Hangarowa 14, do Zespołu Szkół nr 2 w Poznaniu, ul. Hangarowa 14
5. w sprawie włączenia Przedszkola nr 115 "Sportowa Drużyna" w Poznaniu, ul. Różana 1/3, do Zespołu Szkół nr 5 w Poznaniu, ul. Różana 1/3
6. w sprawie włączenia Przedszkola nr 181 w Poznaniu, os. Zwycięstwa 102, do Zespołu Szkół nr 7 w Poznaniu, os. Zwycięstwa 101
7. w sprawie włączenia Przedszkola nr 186 "Mieszkańcy Łąki" w Poznaniu, os. Stare Żegrze 55, do Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu, os. Stare Żegrze 1.

Pozostałe projekty uchwał zostały wycofane.
[2013-03-22 10:12:10] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
Postów: 85   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]