Jesteś zalogowany jako Niezerejestrowany

Skocz do »

Status tematu: Zamknięty
Wszystkich postów w tym wątku: 88
Postów: 88   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 | Następna strona ]
[Dodaj do ulubionych]
Nr Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 35986 razy i ma 87 odpowiedzi Nastepny wątek
46 Aldona Karcz
Status: Nieobecny
Re: Zmiany w sieci szkół i placówek oświatowych

Bardzo dziękuję za udział w dyskusji na temat oświaty Miasta Poznania. Informuję się, iż działania Miasta mają na celu stworzenie jak najlepszych warunków kształcenia zgodnie z przepisami prawa oświatowego. Podkreśleniu wymaga również fakt, iż celem rozpoczętej w ubiegłym roku restrukturyzacji nie była likwidacja zespołów szkół lecz ustanowienie sieci szkół z uwzględnieniem danych demograficznych oraz poziomu wykorzystania pomieszczeń szkoły.
Z poważaniem Aldona Karcz
[2013-01-09 09:06:14] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
47 Aldona Karcz

Bardzo dziękuję za udział w dyskusji. Pragnę podkreślić, iż umniejszenie rejonu szkoły nie miało wpływu na zwiększenie liczby dzieci w okolicznych gimnazjach. Natomiast bez wątpienia mamy do czynienia z niżem demograficznym, który jest zauwa żalny w odniesieniu do wszystkich szkół Miasta Poznania.
[2013-01-09 09:26:31] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
48 Aldona Karcz

Cieszy bardzo fakt pozytywnej oceny działań podejmowanych przez szkołę wobec uczniów nieepłnosprawnych. Jednakże należy podkreślić, iż zgodnie z przepisami prawa oświatowego dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej każda ze szkół jest zobowiązania do rozpoznania indywidulanych potrzeb ucznia i uruchomienia stosownych działań wspierających ucznia.
Podkreśla sie również, iż w roku bieżącym z uwagi na brak wymaganej liczby dzieci niepełnosprawnych nie utworzono klasy integracyjnej na poziomie klasy pierwszej.
[2013-01-09 09:52:46] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
49 Aldona Karcz

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, zadaniem organu prowadzącego jest również zapewnienie kształcenia uczniom niepełnosprawnym. Biorąc pod uwagę fakt malejącego zainteresowania szkołą, w bieżącym roku szkolnym z uwagi na brak wymaganej liczby uczniów niepełnosprawnych nie utworzono oddziału integracyjnego na poziomie klasy pierwszej. Celem rozpoczętej w ubiegłym roku restrukturyzacji z pewnością nie jest tworzenie klas z dużą liczbą uczniów, lecz dostosowanie sieci szkoł do ogólnej liczby dzieci w danym środowisku, co pozwala na wykorzystanie pomieszczeń szkół zgodnie z ich przeznaczeniem.
[2013-01-09 10:02:28] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
50 Aldona Karcz

Cieszy bardzo fakt pozytywnej oceny pracy nauczycieli pracujących w Gimnazjum nr 51. Pragne nadmienić, iż Miasto kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym roku prace nad zmianami w sieci szkół i placówek oświatowych. O podejmowanych przez Miasto działaniach zarówno dyrektorzy, jak i środowiska lokalne były szeroko informowane, organizowano szereg spotkań, konsultacji, mających charakter wspierający. Dyrektorzy szkół podejmowali działania naprawcze w porozumieniu z Wydziałem Oświaty, Radami Osiedla oraz innym środowiskami.
[2013-01-09 10:15:10] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
51 aneta.chojan@wp.pl

Jestem przeciwko likwidacji Gimnazjum nr 51
[2013-01-09 11:39:23] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
52 Beata Skrzypczak

własnie jeden z rodziców poinformował mnie, że jego wpis nie jest akceptowany i publikowany!!! a wysłał go rano! dlaczego tu niżej widze wypowiedź frankofila, a nie widać tego w wątku?

czy mamy poinformować media o tym, jak miasto przeprowadza konsultacje? czyli dopuszcza tylko wybrane wpisy, mimo że rodzice piszą i podają ważne argumenty przeciwko likwidacji gimnazjum 51?

odpowiedź
[2013-01-09 14:17:48] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
53 Waldermar Rembas

własnie jeden z rodziców poinformował mnie, że jego wpis nie jest akceptowany i publikowany!!! a wysłał go rano! dlaczego tu niżej widze wypowiedź frankofila, a nie widać tego w wątku?

czy mamy poinformować media o tym, jak miasto przeprowadza konsultacje? czyli dopuszcza tylko wybrane wpisy, mimo że rodzice piszą i podają ważne argumenty przeciwko likwidacji gimnazjum 51?

Posty sa zatwierdzane i edytowane zgodnie z Regulaminem forum. Publikacja odbywa się w godzinach pracy Urzędu.
Forum jest moderowane, jednakże podejrzenia o usuwanie niektórych postów są nieprawdziwe.
[2013-01-09 14:18:59] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
54 l.m@onet.pl

Jestem przeciwko likwidacji Gimnazjum Nr 51.
[2013-01-09 17:44:48] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
55 renatageszczak@o2.pl

Jestem przeciwko likwidacji G - 51. Wielu uczniów szkół podstawowych na Łazarzu wybiera Gimnazjum nr 51, ponieważ jest to szkoła znajdująca się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Placówka ta ma bardzo dobrą opinię wśród uczniów szkół podstawowych na Łazarzu.
[2013-01-09 19:11:39] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
56 magdaserocka@gazeta.pl

Jestem przeciw likwidacji Gimnazjum nr 51!
[2013-01-09 19:49:59] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
57 magstepp@gmail.com

Jestem przeciwna likwidacji Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II w Poznaniu.
[2013-01-09 21:56:53] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
58 slawstep@poczta.onet.pl

Jestem zdecydowanie przeciwko likwidacji Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II w Poznaniu.
[2013-01-09 21:59:42] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
59 catharine_hazel@o2.pl

Jestem przeciwko likwidacji Gimnazjum nr 6 w Poznaniu.
[2013-01-10 08:22:11] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
60 catharine_hazel@o2.pl

Jestem przeciwko likwidacji Gimnazjum Nr 51.
[2013-01-10 08:51:11] Pokaż post w wersji do wydruku [Odnośnik]  Skocz na górę 
Postów: 88   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 | Następna strona ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku]